Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h

 • V Americe vzniká další systém, který má usnadnit přepravu 

 • Jmenuje se Arrivo a je v podstatě podobný systému Hyperloop 

 • Cílem ale nejsou tak extrémní rychlosti, takže vypadá o trochu reálněji 

 • Počítá se s maximální rychlostí 322 km/h

O systémech, které by měly ulehčit klasické silniční dopravě, se v poslední době píše celkem často. Možná si v tomto kontextu vzpomenete na čínský „autobus“ jezdící nad ostatními automobily, jehož konec ale přišel dříve, než byl celý projekt naplno spuštěn. Řešení má i Elon Musk v podobě extrémně rychlého systému Hyperloop. Teď přichází další alternativa. Říká si Arrivo a dokáže rozjet až na 322 km/h třeba i vaší Dacii Duster nebo Fabii 1.2 HTP Junior.

Koncepce je v zásadě podobná tomu, co připravuje Elon Musk v projektu Hyperloop. Půjde o další druh dopravy s vlastní dopravní cestou, což samo o sobě přinese velké výhody. Jenže Elon Musk chce dosáhnout extrémních rychlostí (přes 1000 km/h) a k tomu potřebuje spoustu speciálních věcí. Arrivo se drží více při zemi.

Doporučujeme: Autonomní autobus v Las Vegas měl nehodu hned po spuštění provozu. Ale nemohl za to

Tyto elektricky poháněné přepravní prostředky sice budou létat na magnetických polštářích, nicméně tratě by neměly být tak náročné na výstavbu a hlavně by mělo být možné je „přilepit“ ke stávajícím silnicím nebo třeba železnicím. Podobnost se systémem Hyperloop není náhodná. Zakladatelem Arrivo je Brogan BamBrogan, který pro Elona Muska dříve pracoval.

Společnost Arrivo bližší technické detaily zatím neprozradila. Systém počítá s tím, že se po těchto tratích budou pohybovat buď jakési autobusy nebo menší osobní přepravníky, přepravovat ovšem půjde také pouze náklad a konečně je připravena plošina, na kterou uživatelé najedou svým automobilem a dále už se nebudou o nic starat. Bez ohledu na váš konkrétní stroj se tedy vaše cestovní rychlost dostane na úroveň supersportů. V principu jsme podobnou službu měli už dříve také v České republice. Říkala si Rychlík Jadran.

Společnost Arrivo už oficiálně oznámila výstavbu první zkušební tratě. Ta bude v americkém Denveru, přičemž povede podél silnice E-470 na tamní letiště. Hotovo má být v roce 2021.

Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Ohodnoťte tento článek!
2.5 (49.33%) 15 hlas/ů
Sdílejte

4 KOMENTÁŘE

 1. Článek vytvořen za použití google translatoru. Autorovi nedal moc práce. Strašný, místy až nelogický slovosled. Slátanina. SteM

 2. Absolutně nerealizovatelná vize…

  Kolik % aut urychlí a kam je urychlit z přecpaných lokalit?
  Výstavba bude trvat dlouho,u nás v republice 100let……
  Do té doby už budeme lítat jako Milla Jovovich v Pátém Elementu.

 3. Do té doby už budeme lítat jako Milla Jovovich v Pátém Elementu.

  Odpověď – ne. Do té doby se naučíme zase jako dříve chodit pěšky anebo na oslích.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: