Armáda nakoupí auta od Tatra Trucks

Náměstek pro řízení Sekce vyzbrojování a akvizic Ministerstva obrany Filip Říha spolu s místopředsedy představenstva Tatra Trucks Petrem Hendrychem a Miloslavem Mahutem podepsali kupní smlouvu na dodání nákladních terénních těžkých a středních automobilů.

Na jejím základě by se do útvarů a zařízení Armády České republiky mělo v příštím období dostat celkem 71 kusů těchto spolehlivých vozidel, s nimiž mají čeští vojáci velmi dobré zkušenosti. Přičemž 37 kusů nákladních vozidel T-815 a 34 kusů T-810 získá česká armáda v letech 2020 až 2021. V letech 2022 až 2024 můžou vojáci obdržet dalších třicet kusů nákladních vozidel T-815.

Za 71 kusů nákladních automobilů zaplatí Ministerstvo obrany ČR necelých 557 miliónů Kč.

„Dodávka na základě této smlouvy zcela určitě zaručuje zvýšení přepravní kapacity potřebné pro logistickou podporu útvarů a zařízení Armády České republiky při plnění úkolů v rámci bojového výcviku, zahraničních operací a úkolů spojených s nasazením jednotek Armády České republiky v záchranných a humanitárních operacích,” uvedl při podpisu smlouvy náměstek ministra obrany Filip Říha.

Armáda nakoupí auta od Tatra Trucks
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (86.67%) 3 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: