Alfa Romeo zveřejnila cenu ostrých modelů Giulia GTA/GTAm. Levné rozhodně nejsou

  • Alfa Romeo Giulia GTA/GTAm je nejvýkonnější a zároveň nejdražší sériový model značky

  • Stojí výrazně víc než supersportovní 8C Competizione z roku 2010

  • Novinka bude k dispozici v barevných provedeních odkazujících na závodní historii značky

Přestože Alfa Romeo oficiálně zastavila vývoj připravovaných sportovních modelů a chce se soustředit na kategorii SUV, v únoru tohoto roku ukázala, že na své sportovní kořeny nezapomněla, a představila vylepšenou verzi ostrého sedanu Giulia QV.

Kvůli tomu oprášila označení GTA (Gran Turismo Alleggerita) a pro zákazníky připravila rovnou dvě provedení – standardní GTA a extrémní GTAm, které je orientováno na okruhové vyžití.

Giulia GTA/GTAm je výrazně dražší než supersportovní model 8C Competizione z roku 2010
Giulia GTA v základním provedení vyjde v přepočtu na téměř 4,8 milionu korun

Alfa Romeo postaví pouze 500 kusů modelu GTA/GTAm. Bude je pohánět modifikovaná verze 2,9l dvakrát přeplňovaného motoru V6 o výkonu 397 kW (540 koní). Podrobné technické parametry nejsou zatím známé, ovšem je více než pravděpodobné, že obě ostré verze Giulie QV překonají výchozí model, který zvládá zrychlení z 0–100 km/h za 3,9 sekundy a rozjede se na rychlost až 307 km/h. K lepším hodnotám má dopomoci i úspora až 100 kg.

V době oficiálního představení v únoru nebyly známé ceny, ty výrobce zveřejňuje až nyní. Ani v jednom případě rozhodně nejde o levnou záležitost. Giulia GTA v základním provedení vyjde v přepočtu na téměř 4,8 milionu korun, okruhovou vezi bez zadních sedaček, s ochranným rámem a šestibodovými pásy si Alfa cení v přepočtu na 4,9 milionu. Giulia GTA/GTAm je tak výrazně dražší než supersportovní model 8C Competizione. Ten v roce 2010, kdy skončila jeho sériová výroba, stál v přepočtu lehce přes 3,3 milionu.

Alfa Romeo Stelvio QV vs. Giulia QV: Jak jsem si definitivně zamiloval klasický sedan

Společně s cenami za základní provedení Alfa Romeo také uvolnila sadu fotografií nových barevných variant, které jsou poctou závodním úspěchům originálního modelu GTA včetně žlutých a červených „válečných barev“, které v roce 1971 zdobily vítěznou Alfu Romeo GTA na evropském mistrovství cestovních vozů.

Základními barvami karoserie jsou bílá Trophy White, zelená Montreal Green a červená GTA Red.

Alfa Romeo zveřejnila cenu ostrých modelů Giulia GTA/GTAm. Levné rozhodně nejsou
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: