Alfa Romeo Stelvio se představuje v rozsáhlé galerii a na novém videu

  • Alfa Romeo připomněla příchod svého prvního SUV rozsáhlou galerií 

  • Na úvod dorazí výbavy Stelvio, Super a Business

  • Zákazníci dostanou na výběr dvě verze zážehového dvoulitru a dvě varianty vznětového čtyřválce o objemu 2,2 l

  • Vrcholné Quadrifoglio přijde do prodeje později 

Také Alfa Romeo už nabízí svým zákazníkům vůz kategorie SUV. Model Stelvio má oficiální premiéru za sebou, do prodeje se dokonce dostala First Edition a první šťastnější novináři se s autem také svezli. K této příležitosti vypustila automobilka do světa bohatou galerii a nové video. Na prezentaci jsme sice nebyli, ale byla by škoda se o tyto materiály nepodělit.

Doporučujeme: Alfa Romeo Stelvio First Edition: Úvodní edice s benzinovým čtyřválcem jde do prodeje

Jak už asi víte, Stelvio technicky vychází z modelu Giulia. Nejzajímavější je samozřejmě provedení Quadrifoglio s vrcholným benzinovým šestiválcem, na úvod ale automobilka nabídne méně radikální motory. Zájemci si budou moci vybrat mezi zážehovým přeplňovaným dvoulitrem dostupným ve verzích o výkonu 147 kW (200 k) a 206 kW (280 k), nebo vznětovým čtyřválcem o objemu 2,2 l. Ten dorazí ve výkonových variantách naladěných na 132 kW (180 k) a 154 kW (210 k).

Ke každému motoru dostanete osmistupňovou automatickou převodovku a pohon všech kol. Výjimkou je pouze slabší diesel. Míří na fleetové zákazníky, proto bude nabízen také jako zadokolka.

Doporučujeme: SUV Alfa Romeo Stelvio má šestiválec od Ferrari a z 0 na 100 km/h zrychlí za 3,9 sekundy

Při zahájení prodeje nabídne Alfa Romeo výbavy Stelvio, Super a Business. Základní úroveň dostane v podstatě kompletní výbavu zahrnující litá kola, parkovací senzory, tempomat, elektricky ovládané páté dveře, přednárazový systém nebo sledování jízdních pruhů.

Vyšší úroveň Super k tomu přidá osmnáctipalcové disky, kožené čalounění, případně dřevěné dekory, elektricky nastavitelné sedačky nebo možnost pořídit paket Sport obsahující sportovní sedadla, hliníkové dekory a kovové pedály. Business míří na firemní zákazníky a bude se dodávat pouze v kombinaci s dieselem.

Alfa Romeo Stelvio se vyrábí v italské továrně Cassino, kde vzniká rovněž Giulia. Zážehové motory obstará závod Termoli, vznětové jednotky produkuje továrna Pratola Serra. Pokud si chcete nové Stelvio detailně prohlédnout, v následující galerii najdete více než osmdesát fotek.

Alfa Romeo Stelvio se představuje v rozsáhlé galerii a na novém videu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: