Alfa Romeo Stelvio First Edition: Úvodní edice s benzinovým čtyřválcem jde do prodeje

  • Alfa Romeo začíná přijímat první objednávky na model Stelvio 

  • Na úvod je připravena First Edition

  • Zatím si nemůžete vybírat, dostanete pouze zážehový přeplňovaný čtyřválec. Šestiválec od Ferrari dorazí později 

  • Stelvio First Edition disponuje také osmistupňovým automatem a pohonem všech kol

Také Alfa Romeo už představila své historicky první SUV. Jmenuje se Stelvio a vypadá velmi slibně. Kromě jiného také proto, že dostane i šestiválcový motor původem od Ferrari. Italská automobilka aktuálně začíná přijímat první objednávky, které se ovšem vztahují pouze na takzvanou First Edition. Jinak řečeno, na zmíněný šestiválec (nebo také na diesel) si musíte ještě chvíli počkat.

Doporučujeme: SUV Alfa Romeo Stelvio má šestiválec od Ferrari a z 0 na 100 km/h zrychlí za 3,9 sekundy

Stelvio First Edition je dostupné pouze s dvoulitrovým zážehovým přeplňovaným čtyřválcem. Ten nabízí 206 kW (280 k) a 400 Nm. Standardně dostanete také pohon všech kol označený jako Q4 a osmistupňovou automatickou převodovku. Tato Alfa zrychlí z nuly na 100 km/h za 5,7 s a nejvíce se rozjede na 230 km/h. Kromě zajímavé dynamiky se máme těšit na skvělé jízdní vlastnosti.

Pokud sáhnete po First Edition, dostanete kromě příjemného pocitu, že jste jedním z vůbec prvních zákazníků, také bohatou výbavu. Chybět nebudou elektricky nastavitelná vyhřívaná sedadla, dřevěné dekory, navigace a sada asistenčních systémů. Co se vnější karoserie týká, Stelvio First Edition nabídne dvacetipalcová kola, bi-xenony, tónovaná zadní skla a chromovou lištu kolem bočních oken.

Doporučujeme: Alfa Romeo Giulia Veloce míří do služeb italské policie. Stejně jako Giulietta a Renegade

Kolik hodlá Alfa Romeo vyrobit exemplářů v rámci First Edition, respektive kdy bude možné objednat také ostatní motorizace, to automobilka ve své aktuální tiskové zprávě neříká.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: