Alfa Romeo MiTo končí. Vrátí se ale kupé 8C a GTV a budou nová SUV

  • Alfa Romeo se do roku 2022 dočká sedmi nových modelů

  • V nabídce bude šest plug-in hybridů

  • Chystá se také jedno velké luxusní SUV

  • Několik modelů dostane prodloužený rozvor speciálně pro Čínu

  • Kompaktní model Alfa Romeo MiTo bez nástupce skončí

Velká výroční tisková konference koncernu FCA Fiat-Chrysler samozřejmě nezapomněla ani na značku Alfa Romeo a její plány. Přestože Alfa Romeo poslední roky ani zdaleka neplní smělé prodejní cíle, i v jejím případě bylo vedení před akcionáři a novináři plné optimismu.

Celkem do roku 2022 přijde sedm nových modelů, šest plug-in hybridů a systémy autonomního řízení druhé a třetí úrovně. Dva modely budou speciálně zaměřené pro Čínu (dostanou prodloužený rozvor, což mají čínští zákazníci rádi) a v roce 2022 nebude žádný model v nabídce starší tří let.

Doporučujeme: Alfa Romeo 4C Spider vs. Porsche 718 Boxster S – Dva světy

Na úvod špatná zpráva pro fanoušky kompaktních modelů. Alfa Romeo MiTo do roku 2022 skončí bez náhrady. Místo toho se ale dočká nové generace Alfa Romeo Giulietta a spolu s ní se přijde i technicky příbuzné kompaktní SUV.

Nové generace se dočkají také sedan Alfa Romeo Giulia a SUV Alfa Romeo Stelvio. Právě tyto dva modely se budou pro čínský trh vyrábět v provedení s prodlouženým rozvorem. Aby toho nebylo málo, chystá se ještě jedno velké SUV, které má konkurovat Range Roveru, BMW X5 a podobným modelům.

Pro fanoušky sportovních aut Alfa Romeo má vedení naopak samé dobré zprávy. Vrátí se dvoudveřové kupé GTV, pravděpodobně půjde o model založený na technice sedanu Giulia. A prodávat se bude také nástupce supersportu Alfa Romeo 8C. Je dost dobře možné, že si techniku vypůjčí u Ferrari.

Alfa Romeo MiTo končí. Vrátí se ale kupé 8C a GTV a budou nová SUV
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (95%) 8 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: