AAA AUTO posiluje v Praze, kromě Dolních Chaber je nově i v Čestlicích

Po deseti letech vznikla v Praze nová pobočka sítě AAA AUTO. Nové autocentrum vzniklo v nákupní zóně Čestlice a nabídne postupně až 180 vozů prémiového segmentu. Celková nabídka „Áček“ v regionu Prahy včetně nové pobočky v Čestlicích je nyní více než 2500 vozů.

„Jedná se o první novou pobočku v Praze za posledních deset let – ještě před ekonomickou krizí jsme měli malou pobočku v Praze-Řepích, ale od té doby dosud v Praze fungovala pouze centrála v Dolních Chabrech,“ uvedl provozní ředitel sítě AAA AUTO Petr Vaněček. Autocentrum v Dolních Chabrech již kapacitně obyvatelům Prahy nestačí. „Proto jsme se rozhodli otevřít na opačné, jižní straně města, druhou pobočku, která bude obsluhovat i přilehlé regiony středočeského kraje,“ dodal Vaněček. Pobočka v Čestlicích nabízí všechny služby klasického autocentra AAA AUTO – výkup, prodej a finanční služby, včetně úvěrů na nákup vozů a zprostředkování jejich pojištění od největších hráčů na trhu, jako jsou Essox, Home Credit, Hello Bank, Moneta, Cofidis, Expobank, SAutoleasing, Generali, Uniqa, Česká pojišťovna, ČPP a Kooperativa.

Autocentrum v Čestlicích je první svého druhu s vysokým zastoupením zánovních vozů vozů s parametry značky Mototechna, jejichž podíl bude zhruba 40 %. „Již delší dobu jsme hledali lokalitu pro vznik prémiové pobočky, a jsme přesvědčeni, že tato nákupní zóna s návštěvností v řádu stovek tisíc lidí denně je z tohoto hlediska ideální. V těsném sousedství navíc právě vzniká nové luxusní obchodní centrum, jehož investorem je finanční skupina Penta. Tato obdoba „pařížské“ by se měla otevřít již na jaře příštího roku,“ řekl Vaněček.

Autocentrum Čestlice je v rámci skupiny AAA AUTO již její 57. pobočkou. Její otevření zapadá do rozvojové strategie společnosti, která počítá s neustálým zvyšováním nabídky na trhu v každé zemi, kde působí. V České republice nyní na 24 místech nabízí téměř 11 000 vozů.

Pobočka v Čestlicích má celkovou plochu 6300 m2. Z toho 600 m2 tvoří prostory pro zákazníky a kanceláře určené pro prodej, poskytování finančních služeb a administrativní zázemí. Na ploše a v dalších prostorách je prostor pro nabídku 200 aut. Pobočka je vybavena vlastním servisem a výkupním centrem. Celková investice do spuštění autocentra byla 4 miliony korun. K tomu je samozřejmě nutno započítat ještě hodnotu vystavených vozů, která je přibližně 60 milionů korun.

„Jedná se o prémiovou pobočku, kde budeme nabízet nejen běžné vozy, ale navíc i vysoký počet prémiových a zánovních vozů. Vzhledem k poloze a vysoké přirozené návštěvnosti lokality počítáme s  rychlým náběhem prodejů až na více než 120 vozů měsíčně dle plánu,“ uvedl Vaněček.

Mezi nejpopulárnější modely zánovních vozů, prodávané v Mototechně, patří vozy Škoda Fabia, Škoda Octavia, Hyundai i30, Kia Sportage a Volkswagen Golf.

Skupina AAA AUTO působí na trhu již 27 let. Provozuje síť 56 poboček v České republice, na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku. Za dobu existence obsloužila již přes 2,3 milionu zákazníků. Ročně prodá na 83 000 vozů a je tak největším prodejcem ojetých aut ve střední a východní Evropě. Prodává také zánovní vozy pod značkou Mototechna. Společnost se pravidelně umisťuje v žebříčcích CZECH TOP 100 a Českých 100 nejlepších. Pro roky 2017 a 2018 byla držitelem prestižního ocenění Superbrands a umístila se na 2. místě v celoevropské soutěži European Business Awards 2016/2017. Skupinu AAA AUTO vlastní britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners. Značky AAA AUTO a Mototechna jsou oficiálním partnerem české nejvyšší fotbalové soutěže – Fortuna ligy.

AAA AUTO posiluje v Praze, kromě Dolních Chaber je nově i v Čestlicích
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (96.67%) 6 hlas/ů

42 KOMENTÁŘE

 1. Očividně se jim daří 🙂 Nedivím se, sama od nich mám dvojkovou fabii v kombíku a jsem spokojená 🙂

 2. AAA auto je největší autobazar v republice a čtu, že i na Slovači, v Polsku a Maďarsku, což jsem nevěděl. Potvrzuje to mou zkušenost s nimi s výkupem, že jsou nejlepší na trhu.

  • Souhlasím. Také jsem u nich kdysi prodával jedničkovou octavku a na protiúčet bral superba. Auto mi už nějaký ten rok slouží bez větších závad. Nemluvě o pěkné finalní cenovce.

   • O finální cenovce mi ani nemluvte. Už jsem myslel, že jsme dohodnutý a byl jsem spokojenej, ale týpek pak ještě říká: a víte co, uděláme to takhle. A přidal novou autobaterku a potahy!

    • To oni umí a to se mi líbí. Jednám rád na rovinu, takže jsem taky zkusil, jestli by nebylo něco levnějšího, než co jsem vybral, a dohodli jsme se a poladilo se to k mojí spokojenosti. Určitě to chce přijít v klidu, s rozvahou a rozumně vyložit karty na stůl, co hledám, za kolik, jak budu platit atd atd

     • Mám podobnou a velmi pozitivní zkušenost s Mototechnou. Když vidí slušného člověka, jsou milejší, než by mohli být, řekl bych. A to se mi líbí, já jsem slušnej člověk, protože mě jednání v rukavičkách neuráží 🙂

   • Nešel bych už jinam. Jsou ve všech větších městech, takže někam za benzínku v horní dolní bych si auto fakt vybírat nešel. Jen sem k rokama praxe prověřenejm áčkům

 3. Přitakávám Pavel Hrbek. Áčka a Mototechna jsou jediný slušný bazary, kde se člověk nemusí brát, že by koupil nepojízdnej šrot vydávající se za solidní auto. Záruku určitě dává jejich velikost a dlouhé působení na trhu u nás i za hranicema

 4. Ať žijí spokojení zákazníci áček (ke kterým se neskromně počítám a hrdě hlásím). Když to sčotnu všechno, máme od nich i v širší rodině (bráchanci) 7 aut a to už je služná flotila!

  • To teda je! V rodině máme “pouze” dvě auta od nich a spokojenost. Né nadarmo se říká, že jsou největší autobazar u nás 😉

   • nemohou si dělat ostudu. A v malém bazaru se ostuda ututlá, zamete pod koberec, ale tady, ty recenze a všechno, to by byla lavina, kdyby klamali, si myslim

   • Mají je imrvére, stačí kouknout na stránky, teď tam zase svítí akční ceny a vtipný je, že ceny při financování s jejich úvěrem jsou výhodnější než platba v hotovosti. To mi v dnešní době, kdy se člověk nerad hotovosti zbavuje, přijde hodně slušný.

 5. O finální cenovce mi ani nemluvte. Už jsem myslel, že jsme dohodnutý a byl jsem spokojenej, ale týpek pak ještě říká: a víte co, uděláme to takhle. A přidal novou autobaterku a potahy!

 6. Velmi dobré bylo, že jsem se při koupi na úvěr přímo u aaa dostal paradoxně pod nižší cenu celkem než kdybych financoval cash (kterej nemám) 😀

  • To je ale známá věc, že financování aut přes úvěr je ve výsledku lacinější, rozhodně se už dneska nepřeplatí

 7. Už jsou v Čimicích i v Čestlicích? Docela podobný názvy, ba že, ale dobrá zpráva, že se rozšiřujou i přímo v Praze

PŘIDAT KOMENTÁŘ: