Galerie: 13 špatných aut, po kterých se nyní mohou sběratelé utlouct

TIP Klikněte na galerii pro větší zobrazení

Automobilová historie pamatuje na spoustu automobilových propadáků. Některá auta minula cílovou skupinu, jiná byla jednoduše špatná. Ale jen malá část skutečně špatných aut postupem času získala ikonický status právě díky tomu, že se proslavila svými nedostatky. Takže zatímco ve své době jste jen vyhodili peníze z okna a pak byli rádi, že auto vykoupili aspoň ve šrotu, dnes by vám sběratelé paradoxně utrhali ruce.

Doporučujeme: Galerie 10 převratných modelů, bez kterých by dnešní auta nebyla taková, jaká jsou

Dali jsme dohromady menší galerii několika takových „nepovedených“ aut, kterým ke slávě stačila náhoda, malý konstrukční nedostatek či případně zmínka ve sledovaném televizním pořadu. Ostatně dobré auto bez příběhu je jen obyčejné auto. Ale špatné auto se skutečným příběhem by se dalo považovat za umělecký artefakt.

Nedivte se, lidé dnes utrácejí miliony za barevné cákance na bílém plátně. Tak proč by nemohli chtít investovat do auta, které je ošklivé, nekvalitní, špatně jezdí a ještě ke všemu má tendenci se samo vznítit?

Ohodnoťte tento článek!

4 KOMENTÁŘE

  1. ŠKODA 100 ? FUJ TAJBL. Koupil jsem ji od otce v dobrém stavu, ale nostalgií bych to rozhodně nenazýval. Byl to neskutečný křáp, jehož jedinou výhodou bylo to, že vyjel všude. Na druhou stranu neseděl na silnici, nejel, nebrzdil, netopil, kravál neskutečný, nespolehlivý – no prostě děs a hrůza. Nahrkal jsem s ním z dnešního pohledu neuvěřitelných 110.000km… Nikdy více !

  2. Pokud vím, tak všechny EV1 byli majitelům na základě leasingové smlouvy odebrány a sešrotovány. Nikdo ho doopravdy nevlastnil. Takže sběratel, který by ho někde sehnal by byl opravdu génius.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: