Značka Alpine je definitivně zpět. Renault v Dieppe odstartoval výrobu A110

  • V Dieppe byla zahájena sériová výroba modelu Alpine A110

  • Renault investoval do úprav výrobní linky 35 milionů eur 

  • Nová Alpine A110 má motor uložený před zadní nápravou a sází na velmi nízkou hmotnost 

I když se v poslední době hovoří zejména o elektromobilech, hybridech, emisích a autonomním řízení, zastánci tradičních hodnot a nadšení řidiči si pořád nemají na co stěžovat. Třeba Polo GTI nově dostalo velký dvoulitr, Leon Cupra už nabízí přes 300 koní, nedávno dorazilo puristické Porsche 911 Carrera T, Kia začala prodávat své řidičské gran turismo a ze záhrobí definitivně vrátila značka Alpine. Včera Renault oznámil, že byla zahájena sériová výroba modelu A110.

Alpine A110 je další na řidiče zaměřený automobil s koncepcí, která se u nových aut téměř nevidí. Jde o malé kupé s motorem umístěným před zadní nápravou. Stejně jako třeba u Alfy Romeo 4C nebyl hlavním cílem nekonečně vysoký výkon, ale nízká hmotnost. Téměř vše je proto vyrobeno z lehkých hliníkových slitin.

Doporučujeme: Nebaví vás Octavia Cup? Tak zkuste značkový šampionát Alpine A110 Cup

Právě rozsáhlé použití hliníkových slitin stálo za výraznými úpravami výrobní linky ve francouzském Dieppe, kde se Alpine A110 aktuálně začala vyrábět. Renault pracoval na úpravách dva roky, přičemž konečný účet je 35 milionů eur. Zároveň bylo potřeba přijmout dalších 151 zaměstnanců, kdy každý musel projít speciálním kurzem trvajícím čtyři týdny.

Cena Alpine A110 je na domácím francouzském trhu v přepočtu zhruba 1,5 milionu korun. Vůz tak bude levnější než Alfa Romeo 4C a cenově srovnatelný se základním Porsche 718 Cayman nebo čtyřválcovým Jaguarem F-Type Coupe. Špatnou zprávou pro českého zákazníka je ale fakt, že značka Alpine u nás začne prodávat svůj nový model nejdříve v roce 2019.

Značka Alpine je definitivně zpět. Renault v Dieppe odstartoval výrobu A110
Ohodnoťte tento článek!
4.41 (88.24%) 17 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: