Ženeva 2017: Ferrari 812 Superfast nám škodolibě připomíná, jak jsme chudí

  • Ferrari 812 Superfast má nejvýkonnější motor V12 umístěný vpředu

  • Abyste si toto auto mohli koupit, Ferrari vás nejprve musí vybrat

  • Je to zřejmě poslední nehybridní atmosférický dvanáctiválec ve Ferrari

Ferrari 812 Superfast, nový vrcholný dvanáctiválcový model italské značky, jsme si již představili dříve. Nyní jsme si ho mohli prohlédnout v Ženevě. Ferrari nám opět připomnělo, že život v „beznadějné chudobě“ je vážně hrozný. Aspoň že automobilka solidárně neuvádí cenu tohoto výjimečného dopravního prostředku.

Abyste se mohli stát majitelem tohoto dvanáctiválce, automobilka vás musí pozvat. Zatímco běžný smrtelník si může koupit jakýkoli osmiválcový nebo jiný základní model, pro výběr klientely těchto vrcholných dvanáctiválců platí velmi přísná kritéria. Kolik máte Ferrari? Jezdíte pravidelně na vybrané značkové akce?

Doporučujeme: Galerie 10 nejdražších aut všech dob – jen jedno není Ferrari

Model Ferrari 812 Superfast nahrazuje modely F12berlinetta a F12tdf. Asi už víte, že je to, nejvýkonnější a nejrychlejší sériové silniční Ferrari s motorem vpředu, jaké kdy bylo vyrobeno. Zároveň jde o nejsilnější sériově vyráběný atmosférický dvanáctiválec současnosti. Novinka přichází na oslavu sedmdesátého výročí založení značky.

Ferrari 812 Superfast pohání přepracovaný dvanáctiválec odvozený od jednotky použité v supersportu LaFerrari. Zdvihový objem byl zvýšen na 6,5 l, výkon motoru dosahuje 588 kW (800 koní) při 8500 min-1. Točivý moment vrcholí hodnotou 718 Nm v 7000 min-1, od 3500 min-1 je k dispozici už 80 % maxima točivého momentu.

Doporučujeme: Ženeva 2017 — Pininfarina EP7 Fittipaldi se objeví také ve hře Gran Turismo

Novinkou nejen v modelu 812, ale u Ferrari vůbec, je elektrický posilovač řízení, který spolupracuje s upraveným stabilizačním systémem a aktivním natáčením zadní nápravy. Podle Ferrari to zjednoduší ovládání, ale zároveň má nový stabilizační systém a řízení pomoci zkušeným řidičům lépe si vychutnat dynamický potenciál klasické koncepce s motorem vpředu. Hmotnost luxusního Ferrari 812 je slušných 1525 kg, takže to není žádný otesánek.

Ženeva 2017: Ferrari 812 Superfast nám škodolibě připomíná, jak jsme chudí
Ohodnoťte tento článek!
4.7 (94.29%) 7 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: