Že by Mercedes-Maybach G 650 Landaulet majitele zklamal? Zbavují se ho ve velkém

  • Mercedes-Maybach G 650 Landaulet je úplně první terénní Maybach

  • Vzniklo pouze 99 exemplářů, zhruba pětina je aktuálně na prodej

  • Ceny „ojetin“ se pohybují kolem milionu eur

Když Mercedes začátkem minulého roku poprvé ukázal prodlouženou třídu G připomínající prodejně tolik úspěšnou šestikolku a ještě k tomu doplněnou o stahovací část střechy, byla kolem toho velká sláva. Movití zájemci tento vůz vzali útokem, takže se celá série čítající 99 exemplářů rychle rozprodala. Pokud na vás nezbylo, řešení je jednoduché. Stačí se podívat na internet a můžete vybírat. „Ojetých“ exemplářů je totiž k dispozici překvapivě hodně.

Skoro to vypadá, že se na terénní Maybach ve velkém vrhli překupníci. Původně totiž Mercedes za tento stroj požadoval zhruba 600 tisíc eur, aktuálně se dostupné exempláře prodávají přibližně za jeden milion eur. A je opravdu z čeho vybírat, protože pouze na mobile.de najdete hned devatenáct kusů, další je k dispozici třeba v Dubaji.

Doporučujeme: Mercedes-Maybach G 650 Landaulet je nádherné monstrum, které nemá obdoby

Většinou jde o nejeté automobily, u kterých prodejci uvádí nájezd v řádu pár desítek kilometrů. Nejlevnější exemplář pořídíte za 900 tisíc eur, což je v přepočtu zhruba 22 milionů korun, za ten nejdražší chce prodávající dokonce přibližně 37 milionů korun (1 450 000 eur). Mimochodem, nad nabídkou ojetých Landauletů jsme se pozastavili už zhruba před rokem. Tehdy byly k dispozici pouze tři kusy, přičemž ten nejdražší vyšel na 1,3 milionu eur.

Pokud se vám zdají takové sumy trochu mimo realitu, opak je pravdou. Na podzim minulého roku Mercedes nabídl úplně poslední dostupný exemplář k prodeji prostřednictvím aukce a jistý belgický zájemce za tento konkrétní vůz nakonec zaplatil 1,2 milionu eur. Uvidíme, kam se ceny tohoto monstra časem posunou. Zdá se ale, že jsou poněkud nadsazené. Za nějakých dvacet milionů korun dnes pořídíte třeba Porsche 959, což je přece jen ještě větší specialita než monstrózní verze třídy G…

Doporučujeme: Land Rover Defender Works V8 je zážitek, na který se nezapomíná (první jízdní dojmy)

Pro připomenutí, Mercedes-Maybach G 650 Landaulet vznikl jako mix verze 4×42 a luxusní limuzíny. Vůz je dlouhý 5345 mm, rozvor náprav dosahuje hodnoty 3428 mm a podvozek má světlou výšku 450 mm. O pohon se samozřejmě stará dvanáctiválec nabízející parametry 463 kW (650 k) a 1000 Nm. Pokud se chcete posadit za volant, klasický řidičský průkaz skupiny B vám už stačit nebude.

Že by Mercedes-Maybach G 650 Landaulet majitele zklamal? Zbavují se ho ve velkém
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: