Tatra Trucks se zúčastní veletrhu FirEco v Trenčíně

Tatra Terra R55

Trenčínské výstaviště v těchto dnech hostí 14. ročník veletrhu FirEco. Nechybí zde ani Tatra Trucks jako významný partner hasičů v České republice i na Slovensku. Na veletrhu FirEco 2019 je k vidění portfolio nejrozšířenějších hasičských vozidel na podvozku Tatra určených pro jednotky integrovaného záchranného systému. Tatra Trucks například vystavuje vůz Phoenix s podvozkem v konfiguraci 8×8 v provedení sklápěč, který byl postaven podle požadavků slovenských hasičů.
Unikátní zodolněnou automobilovou stříkačku CZS 40 vystavuje Hasičský záchranný sbor ČR, který ji do užívání získal v říjnu minulého roku a v jejím případě půjde o slovenskou výstavní premiéru. Jde o speciální vůz na podvozku Force 8×8 vybavený čtyřdveřovou pancéřovanou kabinou určený pro zásahy v rizikových oblastech s vysokým stupněm ohrožení. Pancéřovaná kabina i nástavba a konstrukce podvozku dokáží ochránit nejen posádku, ale i hasicí zařízení a technologie.

Tatra Force 6x6
Tatra Force 6×6
HZS ČR vystavuje i hasičský speciál Force 6×6 s řízenou plně pohonnou zadní nápravou, díky které disponuje vysokou mírou manévrovatelnosti při zachování výborných jízdních vlastností na silnici i v těžkém terénu. Vůz s hmotností až 25 t je vybaven vzduchem chlazeným osmiválcem Tatra o výkonu 325 kW a plně automatickou převodovkou, umožňuje instalaci nejrůznějších hasičských a speciálních nástaveb.  Mezi hasiči populární modelová řada Force bude mít zastoupení i v podobě zavedeného vozidla s podvozkem v konfiguraci 6×6 a s hasičskou nástavbou od společnosti Kobit – THZ.
Tatra Phoenix
Tatra Phoenix
Na veletrhu je k vidění i vůz R55 modelové řady Tatra Terra v provedení CAS 20 – S2T, který vznikl ve spolupráci kopřivnické automobilky a jejího tradičního českého partnera v oblasti hasičské techniky společnosti THT Polička. Tento speciál se poprvé představil v polovině minulého roku a vyznačuje se mnoha vylepšeními oproti předchůdcům. Především je to prodloužená čtyřdveřová kabina s novými prvky a ovladači a s novou přístrojovou deskou shodnou s modelovou řadou Force i podvozek vozu Terra nově unifikovaný s ostatními výrobními řadami automobilky. Vůz je vybaven osvědčeným vzduchem přímo chlazeným motorem Tatra a plně automatickou převodovkou Allison.
Veletrh FirEco 2019 se koná na výstavišti Expo Center v Trenčíně.
Tatra Force 8x8 CZS 40
Tatra Force 8×8 CZS 40
Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: