Výroční aukce Porsche: Kupte si prototyp 959, dakarský speciál nebo 911 „Project Gold“

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

  • Porsche letos slaví 70. výročí a při této příležitosti proběhne také velmi zajímavá aukce 

  • Ta se koná tento víkend. Movití zájemci si budou moci koupit vskutku zajímavá auta 

  • Do prodeje jde třeba prototyp Porsche 959, dakarský závodní speciál nebo nově vyrobené Porsche 993 Turbo „Project Gold“

Porsche letos slaví sedmdesáté narozeniny. K připomenutí této události už proběhla řada akcí a automobilka také představila některé speciální auta, jako třeba Porsche 935 nebo 911 Speedster. Nadcházející víkend pak proběhne další zajímavá akce týkající se sedmdesátých narozenin. Aukční síň RM Sotheby’s pořádá ve spolupráci s Porsche výroční dražbu všeho možného co nese značku této automobilky. Kromě různých drobností budou k dispozici i skutečně velmi zajímavá auta.

Jedním takovým určitě je nově vyrobené Porsche 911 Turbo 993 pojmenované jako „Project Gold“. Vůz je sestaven z originálních náhradních dílů, takže je de facto stále původní, akorát ve stavu zcela nového automobilu. Odhadovaná cena nebyla zveřejněna. Nepříjemnou skutečností je ale to, že budoucí majitel nemůže s touto specialitou vyrazit do běžného provozu, protože coby nový automobil tohle Porsche neodpovídá aktuálním předpisům.

V Porsche vyrobili úplně nové 20 let staré Turbo S. Propaguje divizi Porsche Classic

Kromě této novinky, která sama o sobě rovněž vznikla coby dárek k sedmdesátým narozeninám, si můžete pořídit třeba Porsche 918 Spyder z roku 2015. Tento exemplář najel do dnešních dnů pouze 400 km. Na seznamu nabízených vozů je pak rovněž prototyp 959 z roku 1985, dakarský speciál nebo okruhové Porsche 956 z roku 1983 a mnoho dalšího.

Část automobilů, které si můžete pořídit, najdete v přiložené galerii, kompletní seznam všech dostupných věcí včetně zmíněných drobností najdete na tomto odkazu. Samozřejmě nejde o levná auta. Třeba to okruhové Porsche 956 by mělo stát více než 120 milionů korun. Aukce proběhne 27. října v Porsche Experience Center v americké Atlantě.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Na nové Porsche bohužel opravdu peníze nemám, a tak takovou výroční aukci vynechám. I tak si však nějakou radost dopřeju, protože jsem si přes https://autozazitek.cz/ koupil zážitkovou jízdu v Porsche 911!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: