Výroba Suzuki Jimny končí. Nová generace se ale představí ještě letos

  • Suzuki brzy nahradí současnou generaci modelu Jimny

  • Ta vydržela ve výrobě dlouhých dvacet let

  • V Evropě se Jimny pořád dobře prodává

  • Nový model si zachová tradiční design i vlastnosti

Suzuki ukončuje výrobu stávající generace kompaktního off-roadu Jimny. Ale nebojte, bez nástupce tahle lidová legenda nezůstane. Ještě letos totiž uvidíme novou generaci, která si zachová tradiční vzhled. Výroba současného Suzuki Jimny končí jen proto, aby se připravila montáž nového modelu. Pravděpodobnou podobu nové generace ukazují následující uniklé fotky:

Suzuki k vývoji nového modelu přizvalo i své stávající zákazníky, takže si je chce evidentně udržet. Jak naznačují obrázky, které přinesl třeba britský Autocar, design se bude inspirovat v minulosti a legendárních off-roadech japonské značky.

Doporučujeme: Že je přestavba Suzuki Jimny na Mercedes-Benz G 63 AMG 6×6 nesmysl? Tak to se pletete

Ačkoli se má nová generace zlepšit na silnici a posunout se má i pasivní a aktivní bezpečnost, zůstanou právě schopnosti mimo asfalt a především vrozená bytelnost hlavním lákadlem. Přeci jen Suzuki Jimny dře spíše někde v lese a terénu, než aby se s ním jezdily tisíce kilometrů po dálnicích. V Evropě Suzuki v loňském roce prodalo přes 14 000 kusů modelu Jimny a posledních pět let prodeje utěšitelně rostou.

Současná generace je na trhu už dvacet let, takže čas na změnu určitě je. Ohledně motorů nevíme nic konkrétního. Asi se můžeme těšit na přeplňovaný litrový tříválec BoosterJet. V nabídce by měla figurovat i automatická převodovka, pohon všech kol bude montován standardně.

Výroba Suzuki Jimny končí. Nová generace se ale představí ještě letos
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 7 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: