Vyprodané Porsche 911 GT2 RS prozrazeno těsně před premiérou

  • Oficiální fotky 911 GT2 RS v tajnosti nevydržely

  • Technické údaje prozatím potvrzeny nebyly

  • Nejostřejší 911 se možná ukáže v akci o víkendu v Goodwoodu

Nejvýkonnější produkční Porsche 911 všech dob se na veřejnost dostává ve vlnách. Nejprve jsme mohli zaslechnout množství zákulisních informací, pak se objevily prototypy na Nordschleife, až nakonec Porsche nečekaně ukázalo novou GT2 RS na herním festivalu E3 v souvislosti se hrou Forza 7 pro XBox.

Nyní zase nevydržel v tajnosti presskit, respektive oficiální fotografie. Poprvé se objevily na stránkách Rennlist.com. Technické informace Porsche stále ještě tají, ale už víme několik detailů, takže si můžeme o dynamice nové 911 GT2 RS se standardně dodávaným automatem PDK udělat malý obrázek.

Doporučujeme: Porsche potvrdilo přípravy ostré 911 GT2. Manuální převodovku ale nedostane

Vzadu je uložený šestiválec 3,8 l původem z Turba S, ale dostal větší turbodmychadla, jiný výfuk a podle všeho i upravené vnitřnosti. Výkon motoru se má pohybovat na hranici 700 koní v nejostřejším nastavení, základní nastavení pak výkon sníží. Ostrá 911 s pohonem zadních kol má zrychlit na 100 km/h za méně než tři sekundy a rozjede se na 340 km/h. Hmotnost se má pohybovat kolem 1500 kg.

Na zveřejněných fotkách je okruhové provedení s paketem Weissach, ale masivní křídlo a ochranný rám budou mít podle všeho všechny vyrobené GT2 RS. Porsche si za novou GT2 RS řekne skoro sedm milionů, ale trápit vás to nemusí, protože limitovaná produkce 1000 kusů už je údajně vyprodaná.

Vyprodané Porsche 911 GT2 RS prozrazeno těsně před premiérou
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (96%) 5 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: