Volvo začalo montovat do benzinových aut filtr pevných částic a snížilo výkon motorů

  • Volvo je další automobilka, která k benzinovým motorům přidala filtr pevných částic

  • Filtr nově používají motorizace T3, T4, T5 a T6

  • S instalací filtru pevných částic souvisí také o něco nižší výkon

Filtr pevných částic byl donedávna výsadou vznětových motorů, ale s tím, jak se emisní normy nestále zpřísňují, se začíná podobné zařízení montovat také k zážehovým jednotkám. Některé benzinové modely některých automobilek už filtr mají mají, aktuálně se přidává Volvo. To začalo montovat filtr pevných částic k motorizacím T3, T4, T5 a T6.

Podle informací švédského magazínu Feber začalo Volvo s instalací filtrů pevných částic k benzinovým motorům během 46. týdne, což znamená začátek prosince. Kromě faktu, že díky této novince budou splněny požadavky na produkci emisí, se ale zákazníci musí smířit s trochu sníženým výkonem. Čtyřválec T6 dříve disponoval výkonem 320 koní (235 kW), teď má o deset koní méně. U slabší T5 došlo k poklesu o 4 koně, takže teď tato jednotka disponuje výkonem 250 koní (184 kW). Točivý moment zůstal nezměněn.

Doporučujeme: BMW zavádí částicové filtry u benzinových motorů, chystá se na ně i Škoda

Filtr pevných částic se u benzinových motorů objevil už dříve například v novém BMW X3, stejnou věc zavedou také další automobilky, přičemž Škoda nebude výjimkou. Například Mercedes ale dodává filtr pevných částic k modelu S 500 už od roku 2014.

Filtry zachycují jemné prachové částice, které vznikají při hoření nehomogenní směsi, typické pro motory s vysokotlakým přímým vstřikováním paliva. To se ještě nedávno používalo pouze u dieselů, ale dnes ho mají téměř všechny moderní zážehové motory. Přímé vstřikování totiž může výrazně snížit spotřebu (a tedy ostře sledované emise CO2).

Volvo začalo montovat do benzinových aut filtr pevných částic a snížilo výkon motorů
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 5 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: