Volvo představí za rok elektrický hatchback s dojezdem až 500 km

  • Do představení prvního plně elektrického Volva zbývá zhruba rok

  • Půjde o poměrně konvenční hatchback a samostatný model

  • Konkurencí bude elektrický Golf či Nissan Leaf

  • Vrcholná verze nabídne tabulkový dojezd až 500 km

Volvo byla jedna z prvních automobilek, která oznámila elektrifikaci celé své modelové řady. První výsledek radikální změny bychom měli vidět už příští rok, kdy se představí plně elektrický model této švédsko-čínské značky. Hatchback velikosti Golfu bude vycházet z konceptu Volvo 40.2.

Z konceptu Volvo 40.2 si toho sériový elektrický hatchback vezme relativně hodně. Základní verze nabídne výkon 100 kW a dojezd okolo 250 km
Vrcholné provedení elektrického Volva by mohlo mít dva elektromotory o celkovém výkonu 200 kW, pohon všech kol a dojezd 500 km

Jak připomíná britský Autocar, pod lehce konzervativní karoserií se bude ukrývat modulární platforma Volvo CMA. Volvo také připraví několik verzí, které se budou lišit podle typu a výkonu elektromotoru a velikosti akumulátorů. Stejně jako Tesla nebo třeba Volkswagen chce i Volvo nabídnout více možností u svých elektrických aut.

Doporučujeme: Blíží se konec Tesly? Další přímou konkurenci představí ještě letos Volvo Trucks

Cílem je dosáhnout normovaného dojezdu až 500 km na jedno nabití, ale Volvo už před časem přiznalo, že reálný dojezd v provozu se bude pohybovat spíše okolo 400 km. Bude hodně záležet na tom, co budou koncoví zákazníci chtít. Šéf vývoje Henrik Green věří, že si zákazníci brzy najdou velikost akumulátorů, která bude postačovat jejim potřebám. I to je důvod, proč se nechce Volvo spoléhat na jedinou konfiguraci.

Modulární platforma CMA od Volva umí pojmout elektromotory o výkonech od 100 kW s jedním motorem (což bude případ nějaké základní verze tohoto nového hatchbacku) až po dvoumotorové uspořádání s výkonem 450 kW (což ale případ kompaktního hatchbacku nebude).

Volvo představí za rok elektrický hatchback s dojezdem až 500 km
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: