Volvo letos představí dvě nová SUV, XC40 a XC60. Platformu CMA už používají Číňané

  • Volvo letos představí dva nové modely SUV

  • Modely XC40 a XC60 dostanou úplně nové platformy

  • Vývoj probíhá společně s čínskou značkou Geely

  • Automobilka nadále sází na dieselové motory

Volvo má v plánu představit letos dvě nová SUV a tím rozšířit nabídku vozů této kategorie na tři. Přijde úplně nová generace prostřední řady XC60 a také kompaktní XC40. Plány Volva přiblížil pro britský Autocar šéf vývoje čínsko-švédské automobilky Hanrik Green.

Volvo XC40 se může podle automobilky stát nejprodávanějším modelem značky. Novinka využije modulární platformu CMA, kterou Volvo připravilo spolu s čínskou automobilkou Geely. Na platformě CMA stojí třeba čínské SUV Lynk&Co 01 a dostane ji i nové Volvo V40. Volvo XC40 a V40 bude s čínským autem sdílet rovněž motory, ale výroba pro evropský trh bude probíhat v Evropě.

Doporučujeme: Test ojetiny — Volvo XC90 stárne, ale pořád stojí za úvahu

Volvo XC60 také dostane novou platformu, která následně poslouží modelové řadě S60/V60. Po představení všech nových modelů se pak chce Volvo soustředit na dokončení vývoje plně elektrického modelu, který má automobilka v plánu představit v roce 2019.

Volvo nadále pokračuje ve vývoji dieselových motorů, protože podle něj mají stále, především na evropském trhu, smysl. Připouští ale, že postupem času se zřejmě přejde na hybridní, plug-in hybridní a plně elektrické modely. Nicméně následující generace Volva XC40/V40 a většího Volva V60/S60/XC60 se ještě s dieselem budou prodávat.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: