Volkswagen: Za elektromobily zaplatíte stejné peníze jako za konvenční auta

  • Volkswagen chce nastavit ceny elektromobilů tak, aby byly shodné s konvenčními modely

  • Nedá se počítat s tím, že dotace a úlevy budou trvat věčně

  • Jen tak budou podle VW elektromobily konkurenceschopné

Ačkoli na první velkosériová elektrická auta koncernu Volkswagen teprve čekáme, automobilka VW už postupně připravuje cenovou strategii. A podle ní mají být ceny elektrických aut přibližně shodné se těmi se spalovacími motory. Jen tak se mohou podle Volkswagenu stát elektromobily plně konkurenceschopné.

Volkswagen tuto strategii poprvé vyzkouší v Číně, o které předpokládá, že to bude pro elektromobily v následujících letech největší trh. Elektrická auta bude koncern vyrábět přímo v Číně, čímž se značně sníží jejich daňová zátěž. Na dovážené automobily je totiž uvaleno vysoké clo.

Doporučujeme: Elektrická Škoda Vision E má pohon 4×4. Na dálnici pojede sama a k nabíjení nepotřebuje kabel

Otázka je, jak to bude s následnými dotacemi, úlevami a pobídkami pro nákup elektromobilu jinde. Současný model, který v některých zemích „trestá“ majitele aut se spalovacími motory, by tak teoreticky mohl udělat z budoucích elektromobilů výhodnější a levnější koupi.

Volkswagen vyvinul modulární platformu MEB, kterou dostanou právě elektromobily napříč celým koncernem. Platforma umožní zástavbu různě velkých sad akumulátorů a různě výkonných elektromotorů. Výroba prvních elektrických aut koncernu se rozběhne do roku 2020.

Volkswagen: Za elektromobily zaplatíte stejné peníze jako za konvenční auta
Ohodnoťte tento článek!
4.7 (93.33%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: