Volkswagen vyrobí poprvé v historii za jediný rok přes 6 milionů aut

  • Značka VW vyrobí letos poprvé přes šest milionů aut

  • Každou minutu továrny VW pustí do světa 11 nových vozů

  • Nejprodávanější jsou modely Polo, Golf, Jetta, Santana a Passat

  • Jen v Číně se prodá zhruba polovina celkové produkce VW

Automobilka Volkswagen se pochlubila, že se jí poprvé za jediný kalendářní rok podaří vyrobit více než 6 000 000 aut. Vůz s pořadovým číslem by měl opustit výrobní linku tento pátek nebo nejpozději o víkendu. Nejpočetnějšími modely jsou Polo, Golf, Jetta, Santana a Passat.

Volkswagen po celém světě vyrábí více než 60 různých modelů a to jak globálních, tak i specifické verze pro jednotlivé trhy. Celkem má automobilka po světě přes padesát továren ve čtrnácti různých zemích. V dalších, například v ruském GAZu, se kompletují modely Volkswagenu v rámci hlubší spolupráce.

Doporučujeme: Srovnávací test: Škoda Octavia RS 245 vs. VW Golf GTI Performance vs. Seat Leon Cupra

Číslovka 6 000 000 je opravdu velmi zajímavá. Každý den tak továrny VW pošlou do světa 16 438 aut, to je 685 aut za hodinu nebo 11 aut každou minutu. Od počátku sériové výroby modelu VW Typ 1 (legendární brouk) před 72 lety už bylo vyrobeno více než 150 000 000 vozů s logem VW.

Výše uvedená čísla se týkají pouze samostatné značky VW. Celý koncern letos podle všeho překročí deset milionů vyrobených aut, ale na oficiální údaje se teprve čeká. Pokud se podíváme na čísla z roku 2016, Volkswagenu patřil na evropském trhu více než 11% podíl s 1,7 mil. prodaných aut. V USA se prodeje trochu propadly na 323 000 vozů. V Číně prodala značka v roce 2016 poprvé více než 3 000 000 aut. Je tedy vidět, který trh je pro automobilku nejdůležitější.

Volkswagen vyrobí poprvé v historii za jediný rok přes 6 milionů aut
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: