Volkswagen veze do Detroitu další vůz budoucnosti. Půjde o elektrický Multivan?

  • Po pařížském konceptu I.D. představí Volkswagen na autosalonu v Detroitu další elektrickou studii budoucnosti

  • Technický základ má být shodný s konceptem I.D.

  • Opět se počítá s autonomním řízením

  • Také v tomto případě vám vůz při autonomní jízdě skryje volant 

Volkswagen nastartoval svou elektrickou budoucnost na autosalonu v Paříži, když představil hatchback I.D., který velikostně odpovídal modelu Golf. Především ale automobilka na této studii demonstrovala, jak bude vypadat základ nabídky elektrických modelů postavených na platformě MEB. V Detroitu se představí další studie vycházející z této techniky. Tentokrát ale půjde o větší automobil.

Doporučujeme: Paříž 2016 — Volkswagen I.D. před vámi schová volant a zařídí, že už nebudete muset pro balíky na poštu

V tiskové zprávě Volkswagen přímo neřekl, jaký přesně vůz představí. Zmiňuje ale fakt, že nová studie bude „multifunkčním automobilem“, respektive že design spojuje legendární předky a moderní budoucnost. Možná se tak dočkáme ukázky toho, jak bude vypadat elektrický nástupce (nebo elektrická alternativa) Multivanu.

Nic bližšího Volkswagen zatím neprozradil. Podle všeho ale bude použitá technika identická s tím, co známe z pařížského konceptu. Ten používal elektromotor o výkonu 125 kW (170 k). Automobilka udávala dojezd až 600 km. Počítá se i s nasazením autonomního řízení. Pokud bude vůz řídit za vás, ukryje vám volant, abyste mohli nerušeně relaxovat.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: