Volkswagen slaví 30. výročí modelu California edicí 30 Years. Vznikne jen 999 exemplářů

  • Volkswagen připomíná 30. výročí modelu California speciální edicí

  • Provedení 30 Years spočívá především v drobných úpravách designu 

  • Celkem vznikne pouze 999 exemplářů

  • Objednávky bude možné podávat od druhého srpna 

Volkswagen California se jako vůz prodávaný přímo německou automobilkou představil poprvé v roce 1988. Za základ posloužil model Transporter generace T3. A to neznamená nic jiného, že oblíbený „poloobytný“ automobil letos slaví jubilejní třicáté narozeniny, což připomíná nová speciální edice. Jmenuje se jednoduše „30 Years“.

Nic radikálního ale výroční provedení nepřináší, jedná se pouze o kosmetické úpravy. California 30 Years dostane vyklápěcí střechu lakovanou v kontrastní barvě Metallic Reflex Silver nebo Metallic Indium Grey. Ve stejném odstínu budou lakovány také kryty zpětných zrcátek. Další specialitou ve srovnání s provedením Coast jsou sedmnáctipalcová litá kola. Zaručeným poznávacím znamením nakonec bude plaketka umístěná na karoserii, na které najdeme i číslo konkrétního kusu.

V interiéru očekávejte standardní výbavu zahrnující malou kuchyňskou linku a skřínku přesně tak, jak to známe z Californií Coast a Ocean. Obložení nábytku ale nabídne v rámci této speciální edice nový dekor Bright Wood. Výbava dále obsahuje diodové osvětlení nebo venkovní sprchu.

Kolik přesně bude California v provedení 30 Years stát, to Volkswagen zatím neříká. Edice je ale omezena počtem 999 exemplářů, objednávky začne užitková sekce automobilky Volkswagen přijímat druhého srpna. Oficiální výstavní premiéra proběhne koncem srpna na výstavě Caravan Salon v Düsseldorfu. Ještě větším narozeninovým dárkem, a to doslova, bude sériové provedení Californie XXL, které se poprvé světu ukáže na stejné akci.

Volkswagen slaví 30. výročí modelu California edicí 30 Years. Vznikne jen 999 exemplářů
Ohodnoťte tento článek!
4.75 (95%) 4 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: