Volkswagen Jetta dostane techniku Golfu a osmistupňový automat

  • VW Jetta je mimo Evropu velmi úspěšný model

  • Nová generace přejde na platformu MQB a techniku nového Golfu

  • Pod kapotou bude nový osmistupňový automat

Na autosalonu v Detroitu se představí nová generace sedanu Volkswagen Jetta. Je určena především pro severoamerický trh a určitě se podívá také do Asie. V Evropě ale Jettu neuvidíme. Mrzet nás to může a nemusí, ale předchozí pokus prodávat Jettu i u nás se s velkým pochopením nesetkal. Zatímco její prodeje se počítaly maximálně na pár desítek tisíc kusů za rok, příbuzný Golf se prodává po stovkách tisíc.

Doporučujeme: Z nového VW Polo GTI se definitivně stal základní Golf GTI

První oficiální sklici naznačují, že se Jetta s přechodem na modulární platformu MQB promění. Designové prvky ji mají přiblížit aktuálním Volkswagenům, především velkému Arteonu. Uvnitř se zákazníci dočkají digitálního přístrojového panelu, i když ten bude asi jen ve vyšší verzi za příplatek.

Pod kapotou se má objevit přepracovaná čtrnáctistovka TSI kombinovaná s novým osmistupňovým automatem. Asi není žádným překvapením, že s dieselem už to Volkswagen na severoamerickém trhu zkoušet nebude. Po představení v Detroitu se Jetta postupně dostane na všechny důležité trhy včetně Číny.

Volkswagen Jetta dostane techniku Golfu a osmistupňový automat
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

1 komentář

  1. Libi se mi, tak trochu dokonany nevyuzity potencial u Arteonu, kdy jeho designovy nacrt uz v zakladech nasvedcoval tomu ze svymi linkami bude smerovat k libivemu celku, coz bylo zhaceno onou listou. Kdy prave onou listou, jakoby neprimo nezohlednili celkovou podarenost designu. U nove Jetty mi prijde, ze je tomu naopak, kdy ta cast nebo ten prostor, u Arteonu nakezici liste, je u Jetty navrzen tak, jakoby nalezel masce, kdy nepredstavuje nejakej rozpacitej presah kapoty plynouci ze snahy jeste podtrhnout duraz na vzhlednost o kterou u kategorii Coupe do urcite miry jde, kdy onen priklad je tak trochu demonstraci myslenky, ze mene je nekdy vice.
    Skoda kazde kanky bijici do oci, nemistneho preslapu, preslapujiciho na miste, kdy onen napad s listou byl za hranou ne jen obrazne.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: