Volkswagen Atlas v testech IIHS obstál, nikoliv však na výbornou

  • Volkswagen Atlas obstál ve všech nárazových testech 

  • Celkovým výsledkem testů IIHS je ale známka Top Safety Pick 

  • Plus uniklo velkému sedmimístnému SUV kvůli špatným světlometům 

Americká organizace IIHS se tentokrát v rámci svých nárazových testů podívala na nový Volkswagen Atlas, což je velké sedmimístné SUV určené hlavně pro americký trh. Až na jednu výjimku prošel vůz všemi disciplínami bez zaváhání, proto je výsledkem „pouze“ známka Top Safety Pick.

Doporučujeme: Video — Americká organizace IIHS ukazuje, že i návěs může být bezpečný

Volkswagen Atlas zvládl všechny druhy nárazových testů s nejlepším možným výsledkem Good, a to včetně obávaného nárazu do pevné překážky s malým přesazením, který je obvykle pro testovaná auta největší výzvou. Za přednárazové asistenční systémy získal Atlas také výborné hodnocení, přesto mu nakonec maximální možná známka Top Safety Pick+ unikla.

Jediným problémem tohoto modelu z pohledu bezpečnosti jsou podle IIHS světlomety. Aby automobil získal známku Top Safety Pick+, musí obdržet hodnocení Acceptable (třetí nejhorší) nebo vyšší. Atlas ovšem v případě lepší varianty svých diodových světel dostal druhou nejhorší známku Poor. U základního provedení to dokonce bylo Marginal, tedy nejhorší možné hodnocení.

Doporučujeme: Také Volkswagen Atlas bude sportovní. V Detroitu se představí varianta R-Line

Pro připomenutí dodejme, že také Volkswagen Atlas využívá platformu MQB, na délku ale měří více než pět metrů a pod kapotou může mít i zážehový šestiválec. Kromě amerického trhu se vůz časem dostane také na Blízký východ a do Ruska.

Volkswagen Atlas v testech IIHS obstál, nikoliv však na výbornou
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: