Víte, kde všude v Evropě se vyrábějí auta a kolik továren na kontinentu je?

  • Evropa je na v automobilovém průmyslu velmi důležitým hráčem 

  • Automobily a motory se vyrábějí téměř v každém státě 

  • Tipnete si, kolik továren je po celé Evropě rozmístěno? 

Automobilový průmyslu je pro Evropu velmi důležitý, to je známá věc. Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) tento fakt aktuálně připomnělo zajímavou grafikou, která ukazuje, kde všude v Evropě se vyrábějí auta nebo jejich motory. Tipnete si, kolik takových továren na starém kontinentu je?

V rámci celé Evropy jich je 302. Jak ukazuje mapa pod článkem, prakticky každý stát spadající do EU se nějakým způsobem podílí na výrobě automobilů, mnoho výrobních závodů ale najdeme i mimo Evropskou unii. Vůbec nejvíc továren produkujících auta nebo motory se nachází v Německu (41) a ve Francii (33).

Doporučujeme: Český trh v lednu 2018 — Zase další rekord, hlavně díky novým škodovkám

Česká republika má sice pouze osm výrobních závodů, nicméně co do objemu patří mezi nejvýkonnější země. Na Německo produkující ročně zhruba šest milionů vozů samozřejmě nestačíme, nicméně stále platí, že u nás vzniká každý rok více než milion aut.

Podle statistik ACEA je také zřejmé, že právě Česká republika je na automobilovém průmyslu hodně závislá, neboť toto odvětví zaměstnává zhruba 160 tisíc lidí. To je více než třeba ve Španělsku. Nejvíce pracovních pozic v Evropě generuje automobilový průmysl v Německu, kde to je necelých 900 tisíc.

ACE2

ACEA

Víte, kde všude v Evropě se vyrábějí auta a kolik továren na kontinentu je?
Ohodnoťte tento článek!
3.48 (69.52%) 42 hlas/ů

2 KOMENTÁŘE

PŘIDAT KOMENTÁŘ: