Video: Také nová Kia Stinger GT dokáže ve velkém pálit pneumatiky

  • Kia Stinger dorazí na náš trh na podzim, cenu ještě neznáme

  • Je to klasická zadokolka a lze objednat i samosvor

  • Motor 3,3 l s přeplňováním má 375 koní a 510 Nm

  • Kia tvrdí, že je Stinger nejzábavnější auto ve své třídě

Kia slibuje, že nový sedan Stinger bude ve své třídě řidičsky nejatraktivnější. Základ k tomu má. Je to zadokolka se samosvorem a s výkonným motorem vpředu podélně, navíc se na jeho vývoji podíleli bývalí zaměstnanci divize BMW M. Sice bude mít asi většina aut dvoulitrový čtyřválec s turbem, nebo diesel, ale v nabídce najdeme i přeplňovaný šestiválec 3,3 l s výkonem 375 koní a točivým momentem 510 Nm.

Doporučujeme: Kia Stinger podrobně: Diesel nabídne 200 koní a chybět nebude ani samosvor

Výroba se pomalu rozjíždí, takže Kia teď pořádá na jednotlivých trzích prezentace pro novináře a zákazníky. Video z jedné takové akce se dostalo na internet. Můžeme tak vidět, že pálení pneumatik a driftování půjde téhle Kie docela snadno. Už jen to, že Kia pořádá prezentaci někde na okruhu, naznačuje docela vysoké ambice.

Na náš trh se Stinger dostane až po autosalonu ve Frankfurtu na podzim, pravděpodobně se dočkáme v říjnu nebo spíše v listopadu. Pro Evropu bude nejdůležitější turbodiesel, ale ten vám akceleraci na stovku za 5,1 s a maximální rychlost 270 km/h nenabídne. Přeplňovaný benzinový šestiválec však ano.

Video: Také nová Kia Stinger GT dokáže ve velkém pálit pneumatiky
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: