Video: Lamborghini Huracán Performante porazilo Porsche 918 Spyder

  • Lamborghini Huracán Performante drží nový rekord na Nordschleife

  • Slavný okruh v Německu objelo za 6 minut a 52 sekund

  • Premiéru zažije ostré Lamborghini na autosalonu v Ženevě

Kvůli nutným bezpečnostním úpravám slavné Severní smyčky Nürburgringu nemohly automobilky dlouho oficiálně měřit své pokusy o rekordní čas na legendárním dvacetikilometrovém okruhu. Porsche 918 Spyder tak s časem 6:57 dlouho vévodilo tabulkám pro nejrychlejší produkční auta. Tomu je ale konec.

Pořád jsme čekali na čas McLarenu P1 nebo Ferrari LaFerrari, ale přemožitel přišel odjinud. Dokonce z nižší kategorie a ze stejné rodiny. Lamborghini vyslalo na Nordschleife nový ostrý model Huracán Performante a nejenže z toho byl rekord, ale Porsche má o čem přemýšlet. Lamborghini objelo okruh v čase 6:52,01. Rekordní pokus se uskutečnil už v říjnu 2016. Ačkoli se nejedná o oficiální údaj, je to velice důležitý marketingový nástroj.

Vůz řídil testovací jezdec Lamborghini a příležitostný závodník Marco Mapelli. Huracán Performante tak nyní drží rekord pro klasická produkční auta se sériovými pneumatikami schválenými pro provoz na veřejných komunikacích. Jen připomínáme, že se Lamborghini Huracán obejde bez složitého hybridního pohonu a spoléhá se výhradně na atmosférický desetiválec. Výkon modelu Performante se dozvíme až na autosalonu v Ženevě.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: