Video: Jak doplnit vodu do ostřikovačů u Alfy Romeo 4C? Musíte rozebrat půl auta

O italských sportovních autech koluje spousta posměšků a mnohdy i trochu přehnaných klišé, jež pak zarytí fanoušci italských vozů (především pak tzv. Alfisti) nesou s velkou nelibostí a jsou schopni se kvůli nim snad i poprat. Inu, i to je součástí vznětlivého italského charakteru. Ne nadarmo se říká, že auto odráží duši svého majitele.

Říká se, že italská auta ráda hoří. Říká se o nich, že mají mizernou kvalitu zpracování. A také se říká, že při řešení některých naprosto triviálních a běžných servisních úkonů musíte přistoupit k nepochopitelně komplikovaným krokům a metodám. Nevěříte? Pusťte si přiložené video a podívejte se, jak absurdně složitá je taková „hloupost“ jako prosté dolití vody do ostřikovačů u Alfy Romeo 4C.

Video: Alfa Romeo Giulia QV zajela Nürburgring rychleji než Porsche Panamera Turbo

Ano, je to možná exkluzivní sportovní auto, ale italští návrháři a konstruktéři se zřejmě mezi vším tím rozplýváním nad designem, jen výjimečně prokládaným přestávkami na oběd, trochu zapomněli. A když pak přišla revize z vedení, nezbylo nic než jen zvolat: „Ó, jaké to stupido ómylo!“ a narychlo někam, kde zbylo místo, namontovat nádržku ostřikovačů.

Můžete tvrdit, že kdo neměl Alfu Romeo, není skutečný nadšenec a že ani auta jako Porsche 911 nebo BMW M3 nemají ve srovnání s Alfou ten správný charakter. To možná ne, ale když u nich chcete doplnit vodu do ostřikovačů, prostě otevřete kapotu a příslušné víčko nádržky. Jenže to je tak strašně německy nudné, že?

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: