Velký sedan Kia K900 se chce změnit v korejské Audi A8

  • Kia K900 bude nová generace luxusního sedanu

  • Velikostí má konkurovat Mercedesu S či Audi A8

  • V nabídce motorů by se mohl objevit i osmiválec

Korejské automobilky se na evropském trhu do segmentu luxusních aut příliš pouštět nechtějí. Postupně se to mění, jak ukazuje třeba nová Kia Stinger nebo velké SUV Hyundai Santa Fe. Na severoamerickém trhu si ale korejské značky věří víc. Právě tam míří i nová generace velkého sedanu Kia K900.

Kia K900 (4)
Jak ukazuje porovnání s interiérem Audi A8, je celkem jasné, kam design moderních interiérů míří. Méně tlačítek, více dotykových displejů
Audi-A8_L-2018-1600-09
Jistě, Kia K900 není kopie, ale je to další auto, které se bude držet čistého a „uklizeného“ designu. Podobnost volantu je ale skoro až podezřelá

Novinka se představí v dubnu a jak ukazují první upoutávky, zejména první designová skica nového interiéru, rozhodla se Kia inspirovat u Audi a konkurovat zavedené německé značce podobným stylem a čistým přístupem k návrhu interiéru. Oproti minulé přetlačítkované generaci bude v novém modelu K900 docela uklizeno.

Doporučujeme: Test Kia Stinger GT – Mnohem lepší, než si možná myslíte

Novinkou bude například zábavní systém s 12,3″ úhlopříčkou dotykového displeje s vysokým rozlišením a nebude chybět ani široká nabídka různých barev, materiálů a kombinací. Například ambientní osvětlení půjde nastavit v 64 odlišných odstínech.

Pod kapotou očekávejme vedle přeplňovaného šestiválce 3,3 l, který známe z modelu Stinger, ještě další motory. Platformu s pohonem zadních kol si Kia K900 půjčí od příbuzných velkých modelů značek Hyundai a Genesis. Na evropském trhu si na model K900 musíme nechat zajít chuť. Ale individuálnímu dovozu nikdo snad bránit nebude. Prodej bude zahájen na podzim.

Velký sedan Kia K900 se chce změnit v korejské Audi A8
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: