Velké SUV Hyundai Santa Fe se představuje na dalších skicách

  • Světovou premiéru zažije Hyundai Santa Fe v Ženevě

  • Přesto bychom měli poprvé vidět nový model už v únoru

  • Využije snad Hyundai k představení domácí zimní olympiádu?

  • V Evropě nepočítejme se šestiválcem, ten bude jen v USA

Na autosalonu v Ženevě uvidíme novou generaci velkého SUV Hyundai Santa Fe. Je zajímavé, že značka Hyundai si pro prezentaci takového modelu zvolila tradiční evropský autosalon, ale nelogické to není. Právě nový model Santa Fe má dokonce konkurovat premiovým SUV zavedených značek, jako je třeba BMW X3. Až tak moc si Hyundai věří. O technice novinky zatím mnoho nevíme. Automobilka Hyundai ale zveřejnila další dvě skici, které mají design nového modelu napovědět.

Doporučujeme: Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG – Lídr třídy

Snad můžeme s poměrně velkou jistotou předpokládat, že jádro prodejů na evropském trhu bude tvořit turbodiesel, pravděpodobně o objemu 2,2 l a výkonu kolem 200 koní. Nabízet se bude s pohonem předních i všech kol. Šestiválec v Evropě nečekejme, ten si Hyundai schová pro severoamerický trh. Mohl by ale dorazit i hybrid, potřebnou techniku Hyundai už má.

Hyundai Santa Fe se má chlubit především bohatou bezpečnostní výbavou. Auto bude mít třeba senzory, které upozorní na přítomnost cestujících na zadních sedadlech, pokud řidič opouští vůz.

Velké SUV Hyundai Santa Fe se představuje na dalších skicách
Ohodnoťte tento článek!
3.85 (76.92%) 13 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: