Velké BMW X7 se představí v polovině října. Do Evropy dorazí až příští rok

  • Velké SUV BMW X7 se představí už v polovině října

  • Primárně míří na severoamerické a arabské trhy

  • Evropská verze se u nás představí až příští rok s jinými motory

Velké SUV BMW X7 je už vlastně hotová věc, ale prozatím jsme kromě konceptů a uniklých patentových skic neviděli sériové auto. To se představí už brzy. Původně zamýšlený listopadový termín na autosalonu v Los Angeles byl posunut. Podle The Drive se nové velké SUV představí už v polovině října. Na autosalon v Paříži to ale nejspíš nebude.

BMW X7 totiž vzniká primárně pro severoamerický trh (v USA se bude také vyrábět) a pro Blízký Východ. Do Evropy se nový model dostane až příští rok a s jinou motorovou skladbou, než jakou uvidíme během představení nyní v říjnu. Nicméně pro X7 se počítá i s plug-in hybridy a stále ještě dieselem.

Doporučujeme: Kolik dnes „žerou“ auta s výkonem kolem 600 koní? Třeba BMW M5 se vejde pod devět

Vedle praktického sedmimístného provedení se údajně BMW X7 bude prodávat také v luxusní šestimístné verzi. To je zajímavá koncepce interiéru, kterou zkoušel před časem třeba Mercedes-Benz třídy R, ale nijak výrazně se s ní neprosadil a přešel nakonec ke klasickému uspořádání 2+3+2.

Pokud jde o techniku, neočekáváme žádné velké experimenty. BMW X7 podle všeho využije upravenou platformu modelu X5, který se nedávno představil ve své nové generaci. I nabízené motory by mohly být víceméně shodné. BMW X7 má také dostat systém částečně autonomní jízdy.

Velké BMW X7 se představí v polovině října. Do Evropy dorazí až příští rok
Ohodnoťte tento článek!
3.8 (75.56%) 9 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: