Je na vás Stinger moc malý? Počkejte si na luxusní sedan Kia K900

  • Kia zveřejnila první upoutávku na chystaný luxusní sedan K900

  • Nová generace dostane nejmodernější bezpečnostní a asistenční systémy

  • Platformu a motory převezme Kia K900 od značky Genesis

Zatímco se v Evropě pomalu zabydluje nový model Kia Stinger, automobilka vypustila první upoutávku na novou generaci velkého luxusního sedanu Kia K900, který míří především na domácí a hlavně severoamerický trh. Nová Kia K900 se představí v průběhu roku 2018, ale možná ji uvidíme už na konci března na autosalonu v New Yorku.

Design převezme aktuální jazyk celé automobilky, ale nečekejme, že se bude jednat o přerostlý Stinger. Už titulní upoutávka, kterou automobilka zveřejnila, naznačuje tradiční proporce velkého luxusního sedanu, které známe z BMW řady 7 či Audi A8. Právě proti takovým soupeřům má Kia namířeno.

Doporučujeme: Test Kia Stinger GT – Mnohem lepší, než si možná myslíte

Kia neuvedla žádné podrobnosti, ale zmiňuje se, že vůz dostane nejmodernější bezpečnostní a asistenční systémy. Dá se tedy očekávat, že Kia K900 zvládne částečně jezdit sama například po dálnici a určitě přijde i nějaké originální překvapení. Pokud jde o techniku, podle všeho se K900 dočká platformy od značky Genesis, což je luxusní odnož Hyundai.

Výroba bude probíhat v domácí Jižní Koreji a očekáváme, že se pod kapotu dostane přeplňovaný šestiválec 3,3 l, který má i Stinger. Výkon 370 koní by na velký sedan stačit mohl, ale pro Severní Ameriku to bude chtít také osmiválec. Současná odcházející generace má pětilitrovou atmosféru.

Je na vás Stinger moc malý? Počkejte si na luxusní sedan Kia K900
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: