V Ženevě se ukáže elektrický hypersport ze Singapuru. Na jeho vývoji se podílel Williams

  • Letošní autosalon v Ženevě nabídne i méně známé značky

  • Například společnost Vanda Electrics představí elektrický hypersportovní vůz pojmenovaný jako Dendrobium 

  • Jde o automobil původem ze Singapuru, ale na jeho vývoji se podílel i Williams. Technické detaily zatím zveřejněny nebyly 

Ženevský autosalon coby první velká motoristická událost letošního roku pořádaná v Evropě se nezadržitelně blíží. Už teď je jisté, že se zde představí mnoho novinek zavedených značek (třeba nová Insigina nebo ostrý Yaris), k vidění ale budou i méně známé automobilky. Třeba společnost Vanda Electrics původem ze Singapuru zde představí svůj elektrický hypersport Dendrobium.

Doporučujeme: Elektromobily produkci CO2 nesníží, dokud se bude elektřina vyrábět hlavně z uhlí

Na technické detaily si zatím ještě musíme počkat, ale zveřejněno už bylo první video odhalující podobu tohoto zřejmě extrémně rychlého elektromobilu. Společnost Vanda Electrics zatím pouze přišla s obecnými prohlášeními typu „designu inspirovaného přírodou“. Jisté tak je pouze to, že při stavbě vozu se ke slovu ve větší míře dostal karbon a hliníkové slitiny.

Zajímavé informace ovšem přinesl na téma chystaného elektromobilu Dendrobium britský magazín Autoexpress. Podle něj se na vývoji údajně podílela také společnost Williams Advanced Engineering, což je technologická odnož společnosti Williams Group. Williams výrazně pomohl s pohonným ústrojím, bateriemi a aerodynamikou.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: