Už i dětské autosedačky mají airbagy. S první přichází Maxi Cosi

  • Na trhu je první dětská sedačka s integrovaným airbagem

  • Snižuje riziko poranění krku dítěte o 55 %

  • U nás stojí nová sedačka od necelých 17 000 Kč

Dětské sedačky Maxi Cosi se stávají vůbec prvním takovým bezpečnostním zařízením na světě, které dostalo speciální zabudované airbagy. Novinka se jmenuje Maxi Cosi AxissFix Air a vznikla ve spolupráci s francouzskou společností Helite, která systém dětského airbagu vyrábí. Podle výrobce má toto zařízení výrazně snížit riziko poranění krční páteře dětí.

Dětská sedačka s airbagem využívá systém Isofix. Je otočná o 360°, aby se s ní lépe manipulovalo. Airbag, který je integrován do bezpečnostních pásů dětské sedačky, se v případě nárazu aktivuje za 0,05 sekundy. Airbagy jsou podobné konstrukce jako ty, které se používají například v bundách motocyklistů.

Doporučujeme: Jak správně vybrat dětskou autosedačku? Jen na cenu nehleďte

Uvnitř sedačky je umístěna patrona s plynem CO2, který airbag v případě potřeby nafoukne. Při aktivaci tak nedochází k explozi, jako je tomu u běžných airbagů, a hlavně se neuvolňuje teplo, které by mohlo dítě popálit. Airbag sedačky se aktivuje při nižších rychlostech než je běžné, už přibližně od 25 km/h. Nárazové testy ukazují snížení zátěže krku o 55 %.

Autosedačka Maxi Cosi AxissFix Air je určena pro děti o velikosti od 61 do 105 cm a lze ji používat i proti směru jízdy. Na českém trhu se začíná prodávat za necelých 17 000 Kč, na některých trzích v EU se cena pohybuje od 550 eur (14 000 Kč).

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: