TZ: 48 hodin na trati Le Mans s Fordem GT ve hře Forza Motorsport 6 znamená světový rekord

  • Pět hráčů závodilo s vozem Ford GT ve hře Forza Motorsport 6 po dobu 48 hodin a 29 minut; vznikl tak nový Guinnessův světový rekord v délce hraní závodní hry
  • Za podpory energetických nápojů, sladkostí a kratičkých úseků spánku závodili účastníci na simulovaném okruhu, na němž se jezdí 24 hodin Le Mans; skutečný Ford GT tento vytrvalostní závod v červnu letošního roku vyhrál
  • Zápis do Guinnessovy knihy světových rekordů byl dnes formálně oznámen na stánku společnosti Microsoft na veletrhu Gamescom, jenž je největší přehlídkou interaktivních her na evropském kontinentu

Se zarudlýma očima dokončila pětice hráčů vyčerpávající dvoudenní maraton za volantem virtuálního závodního vozu Ford GT ve hře Forza Motorsport 6. Byl tak ustaven nový Guinnessův světový rekord v délce hraní závodní hry.

Cara Scott (25) z Velké Británie, Hélène Cressot z Francie, Johannes Knapp (30) z Německa, Andrea Lorenzo Facchinetti (42) z Itálie a Jesús Sicilia Sánchez (23) ze Španělska proháněli Ford GT po simulované závodní trati La Sarthe, na níž se koná slavný vytrvalostní závod 24 hodin Le Mans. Skutečný závodní Ford GT dosáhl v letošním ročníku Le Mans historického vítězství.

Účastníci vydrželi závodit celkem 48 hodin, 29 minut a 21 sekund. Za tu dobu najezdili 3 015 kol a 41 004 virtuálních kilometrů. Během pokusu se občerstvovali kratičkými zdřímnutími, energetickými nápoji a sladkostmi.

Zápis do Guinnessovy knihy rekordů byl později formálně oznámen na stánku společnosti Microsoft na veletrhu Gamescom, největší přehlídce interaktivních her na evropském kontinentu, jež se koná v německém Kolíně nad Rýnem.

„Fantastická práce. Stejně jako skutečný závod v Le Mans, i tento úspěch vyžadoval extrémní úroveň koncentrace, pečlivosti a zejména vytrvalosti, protože soutěžící museli vydržet závodit dvakrát déle než my,“ řekl Stefan Mücke. Jezdec týmu Ford Chip Ganassi Racing závodí s Fordem GT ve vytrvalostním mistrovství světa FIA a byl to právě on, kdo virtuální závod odstartoval.

Zatímco Mücke odjel v Le Mans 136 kol v čase 9:05:40, každý z pětice hráčů zvládl ve Forza Motorsport 6 odjezdit v oněch 48 hodinách, 21 minutách a 21 sekundách průměrně 603 kol. Úspěšný pokus o rekord se uskutečnil v evropské centrále Fordu v Kolíně nad Rýnem.

Celková vzdálenost 41 001 kilometrů přibližně odpovídá obvodu zeměkoule. Aby rekordmani vydrželi vzhůru dvě noci za sebou, vypili 32 energy drinků a 146 lahví vody a nealko nápojů. Zkonzumovali také více než tři kilogramy sladkostí.

Dronekhana

Ford tento týden zveřejnil také nové video „Dronekhana“, v němž špičkoví piloti dronů proletí se svými stroji neobvyklou náročnou trať. Jednotlivé překážky tvoří například Focus RS, Ford Mustang pálící pneumatiky nebo robot. Snímek se natáčel rovněž v evropském ústředí Fordu.

Šestnáctiletý vítěz závodu World Drone Prix Luke Bannister a jeho dvaadvacetiletý kolega Brett Collis z týmu Tornado XBlades, oba z Velké Británie, také proletěli se svými drony pod pick-upem Ranger a skrz kompaktní MPV Ford B-MAX. Akci zachytilo celkem 36 kamer GoPro.

Tisková zpráva

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: