Na tratích seriálu World RX se brzy objeví Renault Mégane a Guerlain Chicherit

  • V seriálu World RX se brzy objeví nový speciál odvozený od aktuální generace Renaultu Mégane 

  • Stavbu vozu obstaral britský specialista Prodrive 

  • Za volant usedne Guerlain Chicherit 

  • Letošní rok bude testovací

Šampionát FIA World Rallycross (World RX) si velmi rychle získal oblibu jak u automobilek, tak u slavných jezdců. Na tratích jsme minulý rok mohli vidět značky Audi, Volkswagen, Peugeot, Citroën nebo Ford. Letos do tohoto seznamu přibude další speciál — Renault Mégane RX.

Doporučujeme: Čtyřikrát 4×4 — Souboj ostrých čtyřkolek

Nejde ale o aktivitu samotné automobilky Renault. Známý jezdec Guerlain Chicherit, který se kromě jiného účastnil také dakarské rally, si založil vlastní tým GCK a nechal si u společnosti Prodrive postavit speciál odvozený od hatchbacku Mégane. Na autě je samozřejmě vše jinak, což jde docela dobře poznat už na první pohled.

Pohon obstará přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec. Přesná technická čísla neznáme, všeobecně ale speciály připravené pro tento seriál dosahují výkonu přes 600 koní a ve spolupráci s pohonem všech kol zvládají sprint z nuly na 100 km/h za zhruba dvě sekundy. Renault Mégane RX na tom téměř jistě nebude jinak.

Doporučujeme: Renault Mégane RS dostane dvoulitr s turbem a manuál s automatickými meziplyny

Tým GCK se chce zúčastnit všech závodů až v sezóně 2018, letošní rok bude testovací. Poprvé uvidíme nový Mégane RX v ostré akci letos v září ve Francii. Následně se tento speciál představí také v několika dalších vybraných závodech v průběhu podzimu.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: