Toyota prodala více než deset milionů hybridů. V Evropě už je přes 300 tisíc Priusů

  • Toyota slaví deset milionů vyrobených hybridů

  • První hybridní modely představila automobilka v roce 1997

  • V současnosti prodává Toyota 33 hybridních modelů

  • Do roku 2020 chce firmaa překročit hranici 15 milionů prodaných hybridů 

Toyota je jednoznačně průkopníkem hybridních automobilů. Zatímco některé značky zařadily do své nabídky tento druh pohonu relativně nedávno, japonská automobilka v současnosti prodává Prius už v jeho čtvrté generaci. Nelze se tedy divit tomu, že se Toyota může chlubit zajímavými prodejními čísly. Aktuálně slaví překročení 10 milionů vyrobených hybridních automobilů.

Doporučujeme: Nová generace Toyoty Prius musí do servisu kvůli parkovací brzdě

Nejvíce hybridů prodává Toyota na domácím japonském trhu. Pouze za minulý rok to bylo bezmála 680 tisíc kusů. Druhým nejdůležitějším trhem byl dlouhou dobu ten americký, ale Evropa ho minulý rok vůbec poprvé předběhla. Loni se prodalo na evropských trzích celkem 286 tisíc hybridů značky Toyota, zatímco v Americe to bylo 266 tisíc.

Globálně nejúspěšnějším modelem je samozřejmě Prius, který je považován za průkopníka hybridního pohonu. Celosvětově Toyota prodala už 3,9 milionu kusů. Všechny ostatní hybridy jsou na tom podstatně hůře. Do Evropy zamířilo zhruba 300 tisíc Priusů. Sluší se doplnit, že Toyota do svých čísel počítá i hybridní modely prodávané pod značkou Lexus.

Doporučujeme: Sedm skvělých ojetin s automatickou převodovkou

Zajímavý je i vývoj prodejů hybridních Toyot (a Lexusů) na evropských trzích. V roce 2000 zde Toyota udala pouze 700 hybridů, o deset let už to bylo 70 tisíc a jak už bylo řečeno, minulý rok prodeje vyrostly na 286 tisíc kusů. Za leden letošního roku eviduje Toyota 30 tisíc hybridů prodaných v Evropě.

Hybridní příběh automobilky Toyota se začal psát v roce 1997. V březnu toho roku byl představen hybridní pohon jako takový, v srpnu dorazil první hybridní vůz Coaster Hybrid EV (což je hybridní minibus) a v říjnu se představil první Prius. Aktuálně se hybridní Toyoty prodávají ve více než devadesáti zemích světa. Do roku 2020 chce japonská automobilka dosáhnout na 15 milionů prodaných hybridů.

prius_1

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: