Toyota chce prodávat své hybridní pohony konkurenci. Pomůže to zlevnit hybridy

  • Toyota chce dostat zpět peníze investované do vývoje hybridů

  • Nabídne tedy své hybridní pohony konkurenci

  • Podle Toyoty z toho budou profitovat úplně všichni, i zákazníci

Toyota se rozhodla, že svoji pečlivě střeženou technologii hybridního pohonu poskytne také konkurenci. Japonská automobilka, jedna z největších na světě, tak nabídne své hybridní a plug-in hybridní pohony známé z modelů řady Prius ke koupi prakticky komukoli z konkurenčních značek.

To by mohlo nejen pomoci vrátit Toyotě peníze investované do vývoje, ale zároveň zvýšit odbyt a snížit cenu hybridních pohonů. Dodavatelé komponentů by také měli několik různých zákazníků a nebyli by tolik závislí na jedné automobilce. Toyota chce prodávat kompletní systémy pohonu. Příliš nestojí o prodej jednotlivých částí, píší Automotive News.

Doporučujeme: Galerie 10 převratných modelů, bez kterých by dnešní auta nebyla taková, jaká jsou

Toyota si je vědoma toho, že se z moderních aut stávají spíše počítače a druh pohonu už není to, kvůli čemu si lidé velkosériová auta kupují. Japonská automobilka vidí příležitost v tom, že sdílené systémy pohonu pomohou zjednodušit a zrychlit vývoj, snížit koncovou cenu a vlastně na tom vydělá každý — automobilky, zákazníci (u dealera i v servisu) a samozřejmě i Toyota.

Velkým automobilkám se náklady za vývoj za posledních šest let prakticky zdvojnásobily. Většina z těchto peněz směřuje právě do vývoje elektrických a hybridních pohonů. Prozatím ještě nikdo oficiálně Toyotu neoslovil. Ovšem značky, které mají s vývojem vlastních hybridních pohonů problémy a nemají na ně dostatek financí, určitě takovou možnost rády využijí.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: