Tohle bude velkolepá podívaná. Na Silverstonu se sjede více než 50 Jaguarů XJ220

  • Jaguar XJ220 letos slaví 25. narozeniny 

  • Oslavy výročí mají vyvrcholit v létě na okruhu Silverstone 

  • V rámci Silverstone Classic by se zde mělo sejít minimálně 50 exemplářů 

  • Pokud se vše povede, půjde o rekordní množství Jaguarů XJ220 na jednom místě

Jaguar XJ220 je velmi speciální automobil. S maximální rychlostí 342 km/h je to dodnes nejrychlejší sériový Jaguar, jaký kdy vznikl. Letos slaví 25. narozeniny, což si žádá nějakou větší akci. Ta proběhne v létě na okruhu Silverstone v rámci Silverstone Classic. Pokud se vše povede, výsledkem bude zápis do Guinessovy knihy rekordů.

Doporučujeme: Jaguar XKSS z roku 1957 je úplně nové auto. Vznikne jich jen devět a stojí 30 milionů

Organizátoři mají ambice dostat na akci minimálně 50 exemplářů Jaguaru XJ220. Tedy ukázat na jednom místě takové množství těchto britských unikátů, jaké svět pohromadě dosud neviděl. Samozřejmostí bude projížďka po okruhu i statická výstava. To by mohla být opravdu velkolepá podívaná.

Silverstone Classic se koná v termínu 28. až 30. července. Je to sice ještě docela za dlouho, ale skutečnost, že zpráva o chystané oslavě Jaguaru XJ220 přichází právě teď, není náhodná. Během několika málo dnů se totiž začnou prodávat vstupenky na tuto akci. Mimochodem, minulý rok zde více než stovka klubů ukázala přes 10 tisíc historických automobilů.

Doporučujeme: Jaguar F-Type SVR na Red Bull Ringu — Tři kola s kočkou

Jaguar XJ220 si můžete připomenout níže na přiloženém videu a v galerii. Automobilka koncept tohoto modelu ukázala poprvé v roce 1988, první zákaznické auto se ale objevilo až o čtyři roky později. Vůz používá dvakrát přeplňovaný šestiválec o objemu 3,5 litru disponující výkonem 404 kW (550 k). Ve výrobě vydržel britský supersport pouze dva roky, dohromady vzniklo 275 exemplářů.

Tohle bude velkolepá podívaná. Na Silverstonu se sjede více než 50 Jaguarů XJ220
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: