Test letních pneumatik o rozměru 205/55 R16. Která je nejlepší?

  • Autoklub ČR provedl test letních pneumatik o rozměru 205/55 R16.

  • Vítězem se stala pneumatika Firestone Roadhawk

  • Pneu různých výrobců předvedly vyrovnané výkony

  • Obutí bylo testováno v devíti různých disciplínách

Další ze série tradičních testů Autoklubu České republiky se zaměřil na letní pneumatiky v masově používaném rozměru 205/55 R16. Testovalo se v devíti různých disciplínách a vítězem se nakonec stala pneumatika Firestone Roadhawk.

Do srovnání byly zařazeny pláště Barum Bravuris 5 HM, Debica Presto HP, Firestone Roadhawk, Goodride Radial RP28, Nankang Ultra Sport NS-2, Sava Intensa HP a Wanli Harmonic H220. Při důkladném testování na polygonu se autoklub zaměřil na řadu parametrů. Konkrétně testoval brzdnou dráhu, vlastnosti při aquaplaningu v podélném a příčném směru, ovladatelnost na dráze i v kruhu, hlučnost nebo valivý odpor. Průběh testování najdete na videu v úvodu článku.

Test pneumatik 225/45 R17: Jak si vedou celoroční? Vyloženě špatně ne

Celkovým vítězem se stala pneumatika Firestone Roadhawk, která bodovala ve všech důležitých disciplínách souvisejících s bezpečností, ukázala se však jako relativně hlučná. Druhé místo získal plášť Barum Bravuris 5 HM, který je novinkou domácího výrobce pro letošní rok. Na suchu předčil veškerou konkurenci, na mokru ovšem zaostal za třetí nejlepší pneumatikou v testu, kterou je Sava Intensa HP.

Podrobné výsledky najdete na infografikách níže:

ACR, test - souhrnná tabulkaACR, vysledky, sucho,mokro

ACR, vysledky zbytková rychlost (mokro)ACR, vysledky - zbytková rychlost (sucho)Zdroj: Autoklub ČR

Test letních pneumatik o rozměru 205/55 R16. Která je nejlepší?
Ohodnoťte tento článek!
2.7 (54.67%) 15 hlas/ů

5 KOMENTÁŘE

  1. Já mám pneumatiky Barum a opět se mi potvrdilo, že jsem si dobře vybral. Kupuju si je od doby, co mám auta a ještě jsem s nima neměl žádný problém. Krásně seděj na silnici. Když přezouvám pneumatiky , tak je kompresorem https://www.kompresory-vzduchotechnika.cz/ zkontroluju a pak už se o ně nestarám.

  2. Díky za super test letních pneumatik, zrovna si vybírám nové přes https://www.pneuok.cz/ , a tak mi to přišlo opravdu vhod. Doufám tedy, že se mi vyplatí trošku připlatit a pneumatiky vydrží nějaký slušný nájezd.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: