Tesla modernizovala modely X a S. Upravené elektromobily dojedou dál a nabídnou adaptivní tlumiče

  • Tesla modernizovala modely X a S 

  • Úprava pohonného ústrojí přinesla prodloužení dojezdu, přestože baterie zůstávají stejné 

  • Model S teď zvládne až 595 km, Model X by měl ujet až 523 km

  • V rámci úprav dostal podvozek také adaptivní tlumiče 

Americká automobilka Tesla oznámila změny u modelů X a S. Menší facelift se dotkl výhradně techniky. Oba zmíněné elektromobily nově ujedou na jedno nabití více kilometrů a současně mají být pohodlnější, neboť Tesla nasadila systém adaptivních tlumičů.

Tím hlavní jsou změny elektromotorů. Soubor úprav zahrnujících kromě jiného vylepšené mazání, chlazení nebo nová ložiska přinesl zvýšení účinnosti, která by měla podle oficiálních informací přesahovat 93 %. Systém má být efektivnější v obou režimech provozu, tedy jak při pohonu automobilu, tak při rekuperaci.

Sečteno a podtrženo, obě Tesly teď nabídnou o deset procent vyšší dojezd. Model S by měl na jedno nabití zvládnout téměř 600 km (přesně to je 595 km) a Model X nově ujede až 523 km. Spolu s úpravou pohonného ústrojí rovněž došlo na vylepšení dobíjení. Tesly Model S a Model X nově mohou využívat nabíjecí stanice o výkonu až 200 kW.

Test asistovaného řízení: Žádné dnešní auto nenabízí autonomní řízení. Ani Tesla ne

Další důležitou novinku představují adaptivní tlumiče. Tesla se chlubí tím, že si software ovládání tlumičů na rozdíl od ostatních automobilek vyvinula sama a navíc ho je opět možné aktualizovat na dálku. Funkce ale zůstává shodná s tím, co známe od jiných výrobců. Vůz konstantně upravuje tuhost tlumičů v závislosti na aktuálních podmínkách a řadě různých údajů. Současně došlo k nasazení nových ložisek kol a některé verze dostaly jiný typ pneumatik.

Upravené modely S a X se začnou vyrábět v továrně Fremont tento týden. Objednávky na ně začala Tesla přijímat v úterý 23. dubna.

Tesla modernizovala modely X a S. Upravené elektromobily dojedou dál a nabídnou adaptivní tlumiče
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 6 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: