Tesla Autopilot je přísnější na řidiče, kteří nedrží volant. Vypne se

Aktualizace Tesla Autopilot 8.0 nepotěší řidiče, kteří berou obchodní označení asistenční technologie firmy Tesla příliš doslova. Kalifornský výrobce elektromobilů přistoupil ke změnám v reakci na smrtelnou nehodu, při níž vjel Model S s aktivním Autopilotem pod kamion. Událostí a jejími souvislostmi jsme se zabývali v článku Smrtelné nehody Tesly připomněly, že její „Autopilot“ vážně není autopilot.

Aktualizovaný Autopilot vytrestá řidiče, kteří opakovaně ignorují výzvu k převzetí řízení. Podle principu „Třikrát a dost“ se po třetím ignorování výzvy funkce automatického řízení vypne a nelze ji znovu aktivovat, dokud vůz úplně nezastaví a není alespoň na okamžik uveden do parkovacího režimu. Jak to vypadá v praxi, uvidíte ve videu nahoře.

Přísnější postoj k lehkovážným řidičům však není jedinou a dokonce ani nejdůležitější novinkou softwaru verze 8.0. Nejnovější Autpilot víc než dosud spoléhá na radar a využívá strojové učení.

Tesla Autopilot je přísnější na řidiče, kteří nedrží volant. Vypne se
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

2 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den,
    vy nemáte jazykového korektora? Neb aspoň někoho kdo vám tohle před zveřejněním zkontroluje?
    Vypadlo vám písmenko a text potom nedává smysl. Je to ostuda. A ještě v nadpisu. Dejte prosím do pořádku a dávejte si na to pozor. Hezký den.

    • Dobrý den, děkujeme za upozornění, překlep jsme opravili. A ne, korektora opravdu nemáme, stejně jako naprostá většina menších webů:) Články od redaktorů čtu všechny já a ze svých jim dávám přečíst alespoň ty větší, ale dnes stejně mají nějakou práci v terénu, tak se hlídám sám. Špatně, jak vidno.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: