Tatra má exportní zakázky na vojenské speciály

Pro společnost Tatra Trucks je vedle civilní produkce významná i výroba vojenských nákladních vozidel. Tatra Trucks je dodavatelem pro Armádu České republiky, ale vojenské speciály a podvozky dodává také do dalších zemí na všech kontinentech. I letos získala významné zakázky na desítky vozidel pro zahraniční zákazníky a další jsou v jednáních.

Tatra Trucks navázala na loňské dodávky podvozků pro vojenské aplikace do Brazílie. Letos získala zakázku na 56 kompletních podvozků ve variantách 4×4 a 6×6, což znamená navýšení o více než dvojnásobek oproti minulému roku. Brazilský partner na podvozky s centrální nosnou rourou a výkyvnými polonápravami, které jsou osazeny i motory a převodovkami značky Tatra, instaluje speciální pancéřované nástavby. Zkompletovaná vozidla budou z části určena pro brazilskou armádu, ostatní najdou své uživatele v dalších ozbrojených silách.

Pro Brazílii jsou určena i tři vozidla modelové řady Terra s podvozkem v konfiguraci náprav 8×8. Ty budou dodány německému zákazníkovi s motory i převodovkami Tatra a opatřené hákovými nakladači. V Německu budou instalovány speciální nástavby a zkompletované automobily budou sloužit v Jižní Americe jako nosiče pontonových mostních souprav.

Dalším významným trhem, kde Tatra Trucks se svými vojenskými vozidly uspěla, je Turecko. Zakázka na 29 podvozků Tatra Force 8×8 je první vlaštovkou, o rozšíření zakázky se jedná. Česká automobilka se totiž účastní i dalších tendrů pro místní armádu. Jde především o logistická vozidla, tahače návěsů, vyprošťovací vozidla a nosiče speciálních nástaveb. Objednané podvozky Tatra budou vybaveny motory Cummins ISX o výkonu 447 kW, automatickou převodovkou a systémem centrálního dohušťování pneumatik. Podvozky se stanou základem pro speciální vyprošťovací vozidla pro tureckou armádu s maximální hmotností 46 t. U tureckého obchodního partnera budou vozidla osazena pancéřovanou kabinou a speciální nástavbou s odtahovou zadní vidlicí o nosnosti 13 t.TATRA FORCE w2 pancer

Tatra má exportní zakázky na vojenské speciály
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 3 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: