Také Citroën chystá ofenzivu v kategorii SUV. V Ženevě se představí koncept C-Aircross

  • Další novinkou ženevského autosalonu bude koncept Citroën C-Aircross 

  • Automobilka slibuje velmi pohodlný interiér a prvotřídní konektivitu 

  • Technika nového SUV zatím zůstává tajemstvím

Automobilka Citroën představila nový koncept pojmenovaný jako C-Aircross. Mnoho faktických informací zatím zveřejněno nebylo, ale k dispozici jsou už první oficiální fotky. Nová studie, která bude k vidění na blížícím se autosalonu v Ženevě, má především upozornit na skutečnost, že také Citroën plánuje ofenzivu v dnes tolik oblíbené kategorii SUV.

Doporučujeme: Nový Citroën C3 vstoupil na český trh. Zaujme designem, komfortem i cenou

Design nové studie navazuje na to, co už známe z jiných modelů této značky, zejména pak na novou generaci Citroënu C3. Koncept C-Aircross je ale o trochu větší. Na délku měří 4,15 m, široký je 1,74 m a vysoký 1,63 m. Nechybí ani efektní velká kola a velmi vysoký podvozek.

Interiér představuje další aplikaci programu Citroën Advanced Comfort. Automobilka slibuje prvotřídní pohodlí a příjemné materiály. Podobně jako nová C3 dostala i tato studie přední kameru schopnou pořizovat záznam jízdy, další dvě kamery nahradily tradiční zpětná zrcátka. Většinu funkcí bude řidič ovládat přes dvanáctipalcový dotykový displej.

Doporučujeme: Galerie — Prohlédněte si nové speciály WRC vedle legendární skupiny B

Z technických detailů neprozradil Citroën prakticky vůbec nic. Pouze upozornil na přítomnost systému Grip Control, který používá koncern PSA pro některé modely vybavené pohonem přední nápravy. Systém pracuje v režimech Standard, Sand, Off-Road, Snow a ESP Off. Bez stabilizace ale budete moci jet pouze do rychlosti 50 km/h, pak se zase ESP aktivuje.

Citroën C-Aircross je další z novinek ženevského autosalonu. Jako první si budou moci tuto studii prohlédnout novináři, a to přesně za měsíc.

 

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: