Světovým autem roku bude Jaguar F-Pace, Audi Q5 nebo VW Tiguan. Kodiaq má smůlu

  • I Světové auto roku 2017 bude SUV

  • Do užšího finále se dostal jaguar F-Pace, Audi Q5 a VW Tiguan

  • Vítězové budou vyhlášeni za měsíc na autosalonu v New Yorku

Evropské auto roku 2017 už máme. Pro připomenutí je jím Peugeot 3008. Organizace WCOTY nyní vybrala finalisty pro anketu světového auta roku 2017. Vítěze jednotlivých kategorií a celkového vítěze vyhlásí v dubnu na autosalonu v New Yorku.

Už víme, že i světové auto roku bude SUV. Do finále totiž postoupily vozy Audi Q5, Jaguar F-Pace a Volkswagen Tiguan. Porota ale bude vybírat nejlepší vozy i v dalších kategoriích. Mezi luxusními vozy se utká BMW řady 5, Mercedes-Benz třídy E a Volvo S90/V90. Sportovním autem roku bude Audi R8 Spyder, McLaren 570S nebo Porsche Boxster/Cayman.

Soutěží se i v kategorii Zelené auto roku, kde jsou ve finále Chevrolet Bolt, Tesla Model X a Toyota Prius Prime. Kategorie městských aut má následující finalisty: BMW i3 (94 Ah), Citroën C3 a Suzuki Ignis. A soutěžit se bude ještě o nejlepší design, kde se utkají vozy Jaguar F-Pace, Mercedes-Benz třídy S Cabrio a Toyota C-HR.

Škoda Kodiaq se do užšího finálového výběru neprotlačila ani v jedné kategorii. Připomeňte si seznam všech finálových kandidátů:

Doporučujeme: World Car of the Year 2017: Mezi desítkou finalistů nechybí Kodiaq, F-Pace nebo Tiguan

Finalisty v jednotlivých kategoriích vybíralo 75 novinářů z 23 zemí. Způsob hlasování probíhá podobně jako u ankety Evropské auto roku s tím rozdílem, že výsledné bodování jednotlivců je tajné.

Světovým autem roku bude Jaguar F-Pace, Audi Q5 nebo VW Tiguan. Kodiaq má smůlu
Ohodnoťte tento článek!
1 (20%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: