Svět F1 přišel o jednoho ze svých legendárních jezdců. Niki Lauda zemřel

  • V pondělí 20. května zemřel ve věku sedmdesáti let slavný rakouský jezdec F1 Niki Lauda 

  • Niki Lauda byl trojnásobným mistrem světa

  • V seriálu F1 působil i po ukončení aktivní jezdecké kariéry 

V pondělí 20. května zemřel ve věku sedmdesáti let legendární rakouský jezdec F1 Niki Lauda. Přesná příčina smrti není známá, Niki Lauda se ale delší dobu potýkal se zdravotními problémy. Minulý rok v létě musel podstoupit transplantaci plic.

Nikolaus Andreas Lauda se narodil 22. února 1949. Do seriálu F1 vstoupil v roce 1971 a o čtyři roky později získal svůj první titul mistra světa. Blízko k jeho obhajobě měl i v roce 1976, kde se mu ale málem osudnou stala vážná nehoda na Nürburgringu, při níž utrpěl těžké popáleniny. Přesto se dokázal velmi rychle vrátit za volant. Obhajoba mistrovského titulu sice tenkrát těsně nevyšla, Niki Lauda se ale stal mistrem světa hned rok poté a tento úspěch zopakoval ještě v roce 1984. První dva tituly získal za volantem Ferrari, ten třetí pak s vozem McLaren.

Kromě dráhy závodního jezdce Niki Lauda také podnikal v letecké dopravě. Seriál F1 ale neopustil. Pracoval jako poradce u týmu Ferrari, svého času to byl šéf týmu Jaguar a od roku 2012 působil u Mercedesu. Včera zemřel v rodinném kruhu.

Nikiho si můžete připomenout třeba na onboard videu z Monaka:

Svět F1 přišel o jednoho ze svých legendárních jezdců. Niki Lauda zemřel
Ohodnoťte tento článek!
3.6 (72%) 5 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: