SUV Lamborghini Urus dostane osmiválec od Audi o výkonu 650 koní

  • První sériové SUV Lamborghini se představí na konci roku

  • Pod kapotou bude osmiválec Audi, později i v hybridní verzi

  • Základní cena se vejde do 200 000 eur

  • Celkem chce Lamborghini vyrábět až 3500 kusů ročně

Zatímco třeba takové Ferrari se zavedení řady SUV brání, jak to jen jde, podobně koncipovaný vůz od Lamborghini už dospěl do finálního stádia vývoje. SUV Lamborghini vychází z konceptu Urus. Na evropském trhu se začne prodávat přibližně v polovině roku 2018 za cenu do 200 000 eur (asi 5,3 milionu korun), píší Automotive News. SUV Urus se tak stane nejlevnějším modelem Lamborghini.

Do dvou set tisíc dolarů by se měla vejít také cena před zdaněním na americkém trhu, nicméně největší odbyt se stejně očekává v zemích kolem Perského zálivu. V příštím roce je v plánu výroba tisícovky SUV Urus, od roku 2019 by pak mělo každý rok vznikat asi 3500 aut.

Doporučujeme: Pět luxusních bazarových SUV, která lákají cenou, ale jsou černou dírou na peníze

Lamborghini Urus dostane přeplňovaný osmiválec 4,0 l od Audi, který na všechna kola pošle výkon 478 kW (650 k). Samozřejmostí je automatická převodovka. O rok později přijde ještě hybridní verze téhož motoru. Ta osloví zájemce nízkými tabulkovými emisemi a tedy nižšími daněmi.

Výroba bude sice probíhat na stejné lince, kde se montují Huracány a Aventadory, ale kvůli vyššímu objemu práce bude nutné postavit vůbec poprvé vlastní lakovnu. Lamborghini doposud k lakování využívalo práce externího dodavatele. Veřejnost se s SUV Urus poprvé seznámí na podzim tohoto roku.

SUV Lamborghini Urus dostane osmiválec od Audi o výkonu 650 koní
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (86.67%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: