Supersport Aston Martin Valkyrie se ukazuje v konečné sériové podobě

  • Aston Martin představil „finální“ podobu supersportu Valkyrie

  • Na vývoji spolupracuje Red Bull Racing

  • Za návrhem stojí konstruktér Adrian Newey

  • Vyrobeno bude 150 silničních a 25 okruhových kusů

  • Výkon dosáhne hodnoty přibližně 1000 koní

Vrcholný supersport značky Aston Martin je zase blíže realitě. Na jaře jsme mohli v Ženevě vidět koncept a nyní britská malosériová automobilka představila prakticky již finální podobu tohoto velmi futuristického vozu. Aston Martin tvrdí, že design a řešení interiéru jsou hotové z 95 % a měnit se budou už jen detaily podle toho, jaké výsledky vůz ukáže během testování.

Z detailních studiových snímků lze vidět, že tohle je spíše kapotovaná formule, respektive kříženec mezi speciálem LPM1 pro Le Mans, formulí, supesportem a McLarenem F1. Přesné technické specifikace ještě známé nejsou, ale auto má vážit okolo 1000 kg a výkon má dosahovat tisíce koní.

Doporučujeme: Ojetiny za milion eur a víc: Co si dnes můžete koupit, pokud jste opravdu bohatí

Na technickém vývoji se podílí Red Bull Racing. Vůz nese i jeho jméno. Sice se oficiálně jmenuje Aston Martin Valkyrie, ale další označení je AM-RB 001. Za návrhem stojí sám velký Adrian Newey, který je považován za jednoho z nejtalentovanějších konstruktérů všech dob. Ve Formuli 1 proslul především svéráznou interpretací pravidel, ale hlavně se nikdy nebál přijít s nevyzkoušeným a novým řešením.

Jak můžete vidět z fotografií, celým autem se nese duch jednoduchosti a minimalismu. Aston Martin vyrobí jen 150 silničních aut a 25 okruhových speciálů. Celá produkce aut s cenovkou kolem devádesáti milionů už je údajně rozebraná. První „sériové“ kusy by měly vyrazit na silnice a závodní dráhu v roce 2018.

Supersport Aston Martin Valkyrie se ukazuje v konečné sériové podobě
Ohodnoťte tento článek!
3.63 (72.5%) 8 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: