Španělská policie odhalila montovnu falešných supersportů Ferrari a Lamborghini

  • Tajná dílna vyráběla ve Španělsku falešné supersporty

  • Policie objevila 14 rozdělaných kopií Ferrari a Lamborghini

  • Hotová auta se prodávala na internetu asi za milion korun

  • Výroba kopií je v rozporu se zákony o duševním vlastnictví

Španělská policie provedla razii v tajné dílně, která vyráběla falešné sportovní vozy značek Ferrari a Lamborghini. Zajištěno bylo celkem 14 vozů v různém stádiu rozpracování. V souvislosti se zátahem byly také zatčeny tři osoby.

Dílna používala vlastní formy, ze kterých vyráběla poměrně přesné sklolaminátové kopie karoserií známých modelů značek Ferrari (především modely Ferrari 360, 430 a 458 Italia) a Lamborghini (například model Diablo). Za technický základ posloužily nejčastěji kompaktní vozy značky Toyota včetně motorů.

Doporučujeme: Takhle to dopadne, když chcete SUV značky Bentley a Bentaygu si koupit nemůžete

Možná si říkáte, v čem je vlastně problém, že to přece nejsou opravdová Ferrari ani Lamborghini. Takové počínání je ale v Evropě v rozporu se zákony o ochraně duševního vlastnictví. Výrobu replik musí posvětit sama automobilka, případně musí jít o úplně jiné auto, které originál připomíná jen vzdáleně.

Už z přiložených snímků a videa je zřejmé, že vzhledově mohly být výsledné repliky poměrně zdařilé. V inzerátech se pak prodávaly v přepočtu kolem milionu korun. Španělské policii se také nelíbí, že šlo o nezdaněný příjem. Pokud to dopadne stejně jako před několika lety s výrobou neoficiálních replik Mercedesů 300SL v Itálii, dílna bude nuceně uzavřena a všechny formy a vyrobené karoserie zničeny.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: