Škoda vyhrála obří tendr. Ministerstvu prodá Kodiaqy za miliardu

Zdroj: Škoda Auto
 • Ministerstvo vnitra nakoupí od Škody Auto celkem 1853 SUV Kodiaq za necelou miliardu korun

 • Auta půjdu policistům, hasičům nebo archivářům. Zamíří k 61 státním organizacím

 • O gigantický tendr soutěžil i Hyundai, nabídl i nižší cenu. Nakonec ale odstoupil

Největší SUV z Mladé Boleslavi si v následujících třech letech vylepší prodejní statistiky i díky státní zakázce. Škodě se totiž podařilo vyhrát gigantický tendr na dodávku celkem 1853 vozů. Na ně stanovilo ministerstvo vnitra, přes které soutěž probíhala, částku 1,163 miliardy korun bez daně. Škoda nabídla vozy za 885 milionů a vyhrála, informoval o tom server Zdopravy.cz.

Škoda tendr vyhrála i přesto, že konkurenční Hyundai nabídl ministerstvu své vozy ještě levněji. Stačilo mu 775 milionů. Nakonec ale od podpisu smlouvy odstoupil a Škodě tak zakázka spadla do klína. Díky tomu, že má ministerstvo rozpočet 1,163 miliardy, může mu pak firma nabídnout k odkupu i další vozy a tím na zakázce v závěru vydělat víc.

Nic pro chudinu! Škoda nabízí Kodiaq RS v limitované edici za 1,4 milionu

Server uvádí, že objednaná SUV mají být modely Kodiaq ve výbavě Ambition TOP. Tím je zřejmě myšlena výbava Ambition s paketem Plus, jenž obsahuje navíc například LED světlomety nebo vyhřívání předních sedadel. Auta různých motorizací mají mít vždy pohon všech kol a dvoulitrový motor.

To Kodiaq aktuálně splňuje jen s jednotkou 2.0 TDI (110 kW), silnější diesel ani benzinový 2.0 TSI se ve verzi Ambition neprodávají. Ceníková cena vozu i s paketem je 908 900 korun včetně DPH, ministerstvo auta získá za 477 tisíc korun bez daně (577 170 Kč s DPH). To je téměř o 332 tisíc korun levněji.

Britové vybrali nejlepší auta, která můžete vlastnit. Včetně dvou škodovek

Stát odebere vozy během následujících tří let. Zamíří například k hasičům, do policejního ředitelství, policejní akademie nebo k archivu. Celkem by je mělo využívat na 61 státních organizací.

Škoda vyhrála obří tendr. Ministerstvu prodá Kodiaqy za miliardu
Ohodnoťte tento článek!
4 (80.71%) 84 hlas/ů

42 KOMENTÁŘE

 1. Vzhledem k tomu, že těžko tato auta Škoda dodá za tuto cenu z lásky k bližnímu, v tom případě k ČR, alespoň vidíte jak se vytvářejí miliardové zisky, které automobilky generují ( Škoda zvlášť)

 2. Tak to je tedy pekne predrazena mrd.. , kdyz ji muzou prodat o skoro tri a pul kila levneji a pochybuji, ze by na tom prodelali….

   • právě ta zkušenost s těmi střepy od H rozhodla. Auta pořád v servisu, spotřeba jako hrom. Pražští měšťáci losují, na koho spadne jet službu s tímto křápem

 3. Tvrdím pořád, že nové škodovky se nekupují, ale fasují. A na konci roku zase budeme číst, jaký má škodovka v ČR prodeje. 🙂

  • klidně se nech zaměstnat u pražských měšťáků a vyzkoušej si, jaký je to orgáč jezdit ve službě s Hyundaiem, který není schopen bez poškození ani přejet zvýšený obrubník, spotřeba jako hrom, pořád v servisu. Jestli byla volba Škoda/Hyundai, tak opravdu není o čem uvažovat.

   • Jo jasně. Jelikož to platí daňový poplatníci a budeš v tom nejspíš jezdit ty, tak je to v pořádku, ale kdyby jsi to měl platit ze svého, tak skočí po Hyundai bez mrknutí. Je potřeba se ke služebním autům chovat jako člověk!!!

   • Měšťáci mají sbírat psí lejna a ne si vozit zadky v autě. Ono taky vzhledem k jejich kvalifikaci a intelektuálním kvalitám…

 4. Tak se u nás hospodaří! Ministerstvu se přidělí nějaká miliarda na nákup aut. Jediným kritériem je, jak umí ministr brečet, že to nutně potřebuje. A ve výsledku v SUV s nadstandardním paketem za mega bude 150 koní 4×4 s automatem vozit staré knížky přes ulici z jednoho archivu do druhého!

 5. Opravdu v této situaci a ekonomickém marasmu “vláda” tato vozidla koupí? Opravdu? Tak to se asi tak špatně situace nevyvíjí… 😉

  • Když jsem koupil Suzuki SX4, kluci ve vesnici jej jmenovali nejrychlejšim traktorem ve vesnici. Jak po zvukové stránce, vlastnostm
   i atd. Prostě jako auto nekultivovaný křáp.

 6. Hmm
  Cena je určitě dobrá a je fajn, že to vyhrála Škodovka před tou hrůzou od,, H,,. No, ale na co potřebuje archivar nebo řadový zaměstnanec úřadu a ministerstva SUV? Tomu přece musí stačit klasický osobak třeba Scala do 300000kc? Chápu vyšetřovatelé hasičů,policisty ze specializovaných útvarů, ale takhle? Jak může někdo říct, že se něco ušetří? Leda prd!

  • SUV nepotřebuje nikdo. Je to nepraktické a zbytečně drahé. Vyšetřovatel hasičů, policajt z útvaru který to potřebuje by měl mít Gčkový Mercedes s kterým může dojet kamkoliv (což s SUV nemůže) a souhlasím s Vámi, řádovému úředníkovi ministerstva stačí Dacia Logan.

  • A proč, úředník je placen z našich peněz a měl by s nimi řádně hospodařit. 80% obchodních zástupců nedostane větší auto jak je octavie, ale najezdí 10x tolik co úředník. Tak nevím o jaké závisti mluvíte! Tady se ukázkově plýtvá veřejnými prostředky!

 7. Škodovku už ani zadarmo, ne nechci, děkuju, měl jsem tři – Fabia, Octavia, Yeti a jeden větší křáp než druhý. Fuj tajksl. Ani zadarmo…

  • Já osobně kdybych se zklamal první, druhou bych si nekoupil. Než nadávat na Škodovku, měl byste začít revidovat sám sebe.

 8. Škoda auta..Škoda pro polovinu lidí, co s tím budou jezdit. To mi připadá, jak měšťáci v Olomouci se po parku prohánějí na Sangvejech. Je to smutný, místo toho, aby řešili problémy ve městě, raději dávají pokuty za “parkování”, atd zbytečnosti. Každý by měl chodit pěšky a kontrolovat svůj rajon. “Měšťák” je čur.k, a čur.kem zůstane. S policií se dá domluvit, ale s těma zmr.ama bez vzdělání nikoliv.

 9. Bez ohledu na značku vozidla, je nutná jeho údržba, aby se nemuselo neustále do servisu. Obrovská škoda, že autoškoly už nemusí učit údržbu o vozidlo, protože ono je to problém si to najít na netu, daleko jednoduší je psát kritiku jak je to strašný auto a furt v servisu, zkuste tomu i něco dát, než jen kecat o špatné kvalitě. Pokud jde o nákup vozidel pro státní služby, buďte rádi že to jde státním zaměstnancům než těm nemakačenkům. Mimo to škoda ročně vyrobí 1.5 milionů vozů, 1800 Kodiaqu opravdu neudává údaje o prodeji a ať si to přiznáte nebo ne, škoda se u nás pořád vyplatí nejvíc. Náhradní díly za rohem a opraví to i Tonda z druhý vesnice.

 10. Mně se líbí, jak se pořád tvrdí, že Škodovka má na autě vývar v řádu desítek tisíc a tady jde s cenou o stovky tisíc níž oproti standardní ceně toho křápu. To bude docela fuška nahnat dost hejlů, kteří ten zázrak koupí za plnou cenu, aby se fabrika zahojila. Ale za deset let bude všechno tak, jak má být. V bazarech se budou prohánět hejna postpubescentů s kšiltem dozadu a slídit po své modle.

 11. Dostanou auto za půl a normální smrtelník na to nemá.At je škodovka prodává lidem za ty samé ceny!!!!!

 12. Ještě bych pochopil 4×4 pro hasiče, i když nevím proč musejí mít paket PLUS. ti potřebují skočit do káry a se studeným motorem uhánět rychle někam. Ale proč musí mít knihovník nebo úředník z policejní akademie šmejd od VW za skoro 1,5 mega? To by takovým lidem opravdu nestačila FABIA? Možná v kombíku má i větší kufr na vození archiválií. Tomu, kdo tenhle kšeft navrhnul a schválil bych nechal zaplatit zbytečně vyhozené miliony ze svého. J8 doma na to nemám, tak si to nekoupím. A stát když na to nemá, tak je to jedno? Hlavně že mohu ukájet své ego rozhazováním cizího a navíc na dluh!!!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: